V Usa je povolené pochovať zvieratká vedľa majiteľov! Toto je splnená túžba množstva ľudí na svete!

Náš život by bol prázdny a nezmyselný, keby neexistovali tí, ktorých milujeme, o ktorých sa staráme a dávame im svoju lásku. Aby sa vyhli osamelosti, ľudia nielen zakladajú rodiny, ale tiež kupujú domácich miláčikov. Vek zvierat je, bohužiaľ, príliš krátky, takže sa často musíme rozlúčiť s našimi chlpatými alebo operenými spoločníkmi.

Je zlé alebo neprirodzené chcieť byť neustále vedľa svojich blízkych? Aj keď hovoríme o zvieratách… Stále viac ľudí po celom svete chcú, aby ich miláčikovia boli pochovaní spolu s nimi.

Vo väčšine krajín je však táto túžba nezákonná.

Starší Američan píše: „Väčšina štátov v Amerike má zákony, zakazujúce domácim miláčikom a ľuďom byť spolu pochovaní. Ale prinajmenšom 4 štáty majú zákony, ktoré umožňujú určitú formu spoločného pohrebu, a tento zoznam bude nepochybne rásť s rastúcim dopytom …Od roku 2006 majú cintoríny v Pensylvánii oficiálne tri miesta: jedno pre človeka, jedno pre domáce zviera a jedno pre obidvoch. Vo Virgínii sú jasne označené miesta, kde môžu byť pochovaní spolu domáci miláčikovia a ľudia.“

Gubernátor Andrew M. Cuomo podpísal zákon, ktorý umožnil obyvateľom New-Yorku pochovať sa spolu so svojimi domácimi miláčikmi v neziskových cintorínoch.

Takto gubernátor argumentoval svojou voľbu:

„Pre mnoho Newyorčanov sú domáci maznáčikovia rodinnými príslušníkmi. Tento zákon odstránil zbytočnú reguláciu a poskytne cintorínom možnosť splniť posledné želanie obyvateľov v New Yorku. „

Potrebujeme taký zákon aj my a je to etické? Čo si myslíte?

Zdroj: fabiosa.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.