VIDEO: Dobrovoľníci zachránili slepého slona a ten si dnes užíva konečne život na slobode!

Slony sú jedným z najkrajších a najmajestátnejších zvierat na svete, ale príliš veľa z nich trpí v rukách krutých ľudí.

Našťastie sú na svete aj takí, ktorí chcú tieto krásne stvorenia zachrániť a dať im druhú šancu na život. Po celom svete je veľa sloních rezervácií, kde sa slony môžu cítiť bezpečne. Tieto svätyne menia ich životy.

Jedno z videí ukazuje slepého slona na prvej prechádzke po tom, čo bol zachránený zo zajatia. Video zdieľali zástupcovia organizácie Wildlife SOS , ktorá zachraňuje voľne žijúce zvieratá starostlivosťou o osirelé, zranené a týrané zvieratá.

Jedným z tých zachránených slonov je Ginger, ktorý sa bohužiaľ stretol s krutými ľuďmi.

Keď ho zachránili, plakal šťastím. Len čo sa Gingerov stav zlepšil, zobrali ho na prechádzku. Bola to jeho prvá vychádzka bez reťazí.

„Táto nová skúsenosť je pre neho dobrá, môže chodiť po mäkkej tráve, čo mu pomáha cítiť sa lepšie kvôli popraskaným vankúšikom na chodidlách,“ povedala hovorkyňa Wildlife SOS.

Hoci je Ginger (slonia samica) úplne slepá, na prvej prechádzke bola zo všetkých zachránených slonov najzvedavejšia: „Myslím, že cíti chladný vzduch, trávu a dokonca aj vodu,“ povedal sloní záchranár.

Strážcovia boli počas prechádzky po ruke, aby sa uistili, že je v bezpečí a pohodlí. Zdalo sa, že slonica bola spokojná s tým, že svojimi zmyslami preskúmala brehy rieky Yamuna.

Vo videu je tiež vidieť, ako Ginger používa svoju nosatku na odtrhnutie niekoľkých listov zo stromu. Potom vezme trochu zeme a posype si ňou telo, ako keď sa slon ochladzuje pred slnkom.

To, čo vidíme, je prirodzené správanie slona a bolí nás, že Ginger toto ešte nikdy nezažila.

Našťastie sa skončila otrasná fáza jej života. Vďaka dobrým ľuďom, zvyšok svojho života strávi skúmaním nového priestoru a zažívaním slobody, ktorú si zaslúži.

Zdieľajte tento inšpiratívny príbeh, ak máte radi slony!

Jej prvá prechádzka vo videu:

Prečítajte si:

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!