Vnúčik napísal svojmu dedkovi takýto silný list do nebíčka: Keď dostal odpoveď, ktorú nečakal, od šťastia sa hneď rozplakal!

Často sa stáva, že rodičia chránia deti od témy smrti a smútku. Dlhú dobu držia dieťa v nejakej ilúzii, že babka len „niekam odišla“, že „zaspala“. Dieťa si to vo svojom magickom myslení môže pretvoriť tak, že sa bude báť odísť alebo nechať odísť niekoho blízkeho, alebo zaspať).

Potreba rozlúčiť sa je aj v deťoch a mali by byť pravdivo a primerane ich veku informovaní o tom, čo sa deje. Môžu nakresliť starému rodičovi kresbičku alebo niečo na rozlúčku vytvoriť. Ale možnosť na uzavretie tejto kapitoly života so starým rodičom by tam mal byť. Pohrebom to samozrejme nekončí, starý rodič je s nami v spomienkach, či v rámci príležitostných návštev pietnych miest.

Smrť starých rodičov je zvyčajne prvá a veľmi bolestivá skúsenosť v živote dieťaťa. Starí rodičia sú pre nich veľmi dôležití ako aj v prípade tohto malého chlapca Philla Tessnowa. Zosnulý dedko pre chlapčeka veľmi znamenal, tak sa mu rozhodol napísať. S pomocou rodičov pripojil list k balónu naplneného héliom a poslali ho do neba. O niekoľko dní neskôr dostal odpoveď!

Mama chlapca bola tak dojatá postojom cudzinca, ktorý našiel list, a rozhodla sa mu poďakovať, na Facebooku. Zverejnila fotografiu šťastného syna a list:

„Drahý Phil, tvoj balón priletel ku mne až do neba. Bol som veľmi šťastný, keď sa mi ho podarilo chytiť. Nebuď smutný, a neboj sa o mňa, pretože tu sa cítim naozaj dobre, aj keď mi veľmi chýbaš. Mám ťa rád, dedko.“

Na list odpovedala úplne náhodná osoba a poslala ju na uvedenú adresu, čo dieťaťu dalo túto neopísateľnú radosť.

Zdieľajte tento dobrý skutok cudzieho muža, ktorý spravil radosť malému dieťaťu. Dobrota v srdciach ľudí ešte stále nevymrela! ĎAKUJEME!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!