Vo svojich 50 rokoch sa stala už aj ona konečne matkou: Dnes sa snaží povzbudiť a poslať pozitívnu energiu každej žene – nikdy totiž nie je neskoro!

Aj napriek dnešnej modernej dobe ešte stále existuje množstvo ľudí, ktorí odsudzuje ženy, ktoré majú dieťa vo vyššom veku.

Mnoho žien sa v 51 rokoch už stáva babičkou a venujú sa vnúčatám naplno. Avšak táto dáma v tomto veku porodila svoje dieťa.

Samozrejme, že sa stretla s rôznymi názormi, pričom najčastejší bol ten, že už je na dieťa stará. Ona si ale stará v žiadnom prípade nepripadá a sama hovorí, že záleží len práve na tom, ako sa človek cíti.

Čo odkazuje?: „Na dieťa nie je nikdy neskoro! Nedávajte na okolie, ak sa cítite, že to zvládnete, verte, že to skutočne zvládnete!“

Manda Emptonová zo Sydney v Austrálii vynaložila naozaj veľa peňazí a ešte viac svojej energie, aby ešte mohla mať dieťa. A to sa nakoniec podarilo a ona porodila svoje vytúžené dvojčatá, dve dievčatká. Sama si ale uvedomuje, že nebyť lekárov, nikdy by sa jej to asi nepodarilo.

Vo svojich 39 rokoch začala s liečbou svojej neplodnosti aj napriek tomu, že ešte nenašla toho správneho muža, s ktorým by mohla mať deti. Roky plynuli a keďže ešte toho pravého nestretla, rozhodla sa, že do toho pôjde sama pomocou umelého oplodnenia. Dokonca chodila jeden čas aj k psychológovi, pretože sa nemohla zmieriť s tým, že deti nikdy mať nebude. Nevzdala sa a o niekoľko rokov neskôr už v bruchu nosila svoje dievčatká.

 Materstvo si váži a svojim deťom venuje každú sekundu svojho života.  Dodáva, že vo svojom veku je o niečo múdrejšia, a reči, že by im mohla byť mamičkou ju absolútne nezaujímajú!

„Stať sa mamou po päťdesiatke, bolo to najlepšie, čo ma v živote stretlo. Som vďačná za moje dva poklady, robia mi radosť každý deň a ja ich neskutočne milujem.“

Milé dámy, ak vás popadla „detská horúčka“? Môže zasiahnuť v akomkoľvek veku! Ak ste s pokusom otehotnieť čakali o niečo neskôr, možno sa pýtate, či nie ste príliš stará na to, aby ste mali dieťa. Verte, že nie ste a zvládnete to!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.