Vodič pustil cez priechod pre chodcov staršiu babičku: Tá mu potom z vďaky zakývala a usmiala sa úprimne na neho! Okamžite mal krajší deň!

Tento príbeh vám dokáže, že aj malé prejavy láskavosti a pozornosti môžu byť pre niekoho veľmi dôležité a že aj vám sa za nich môže dostať náležitej odmeny.

Všetci dobre poznáme pravidlá cestnej premávky – ak je pri prechode chodec, mali by sme v aute zastaviť a nechať ho prejsť. Otázkou ale je, koľko z nás to skutočne každodenne robí, ak sa práve ponáhľame do práce, domov alebo na nákupy. Niekedy radšej bezohľadne presvištíme okolo a ani sa neobzrieme. Tým skôr, ak vidíme, že pri kraji vozovky stojí starší človek, ktorému to bude nejakú chvíľu trvať, kým cesta prejde.

Je len málo takých láskavých ľudí, ktorí trpezlivo zastavia…

Oplatí sa ale byť k starším ľuďom ohľaduplní. Presne to sa stalo aj tomuto vodičovi. Na zázname je dobre vidieť, ako sa blíži k prechodu a všimne si starenku, ktorá sa rozhliada a chystá sa prejsť. Už z diaľky teda brzdí, aby dal starenke najavo, že je možné prejsť.

Čo jej sily stačia, snaží sa rýchlo prejsť na druhú stranu, aby prevádzku nespomaľovala. Čo ale vodič rozhodne nečakal bol nečakaný prejav vďaky, ktorý mu starenka venovala.

Práve keď prechádzala priamo okolo jeho vozidla, obzrie sa na vodiča a zamáva mu a usmeje sa tak, že to rozhodne zahreje pri srdci. A potom sa už rýchlo ponáhľa, aby zbytočne nezdržovala.

Tento vodič určite nič podobné nečakal, ale isté je, že mu tento úsmev zlepšil deň. Pozrite sa na nasledujúce video:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!