Vodič smetiarskeho auta si všimol zvláštnu vec, vďaka ktorej pomohol 90-ročnej osamelej starenke!

Keď jedného dňa išiel smetiar Jake Bland svojou pravidelnou trasou, zaujal ho jeden konkrétny dom. Chcel otestovať svoju intuíciu a možno aj zachrániť niekomu život.

Jake na svojom smetiarskom aute jazdí každý týždeň po rovnakej trase. Tentoraz ho prinútil zareagovať detail za domom.

Jake povedal, že smetnú nádobu majitelia nepriniesli na predzáhradku už dva týždne. To v ňom vyvolalo podozrenie. Preto požiadal svojho konateľa spoločnosti, aby tento dom skontroloval a zistil, či je všetko v poriadku. Čo sa stalo, že kontajner nebol už tak dlho tam kde by mal byť?

Ukázalo sa, že v tomto dome žije osamelá 90-ročná žena.

Sedela sama vo svojom dome a bála sa koronavírusu. Žena nemala blízkych rodinných príslušníkov ani priateľov, ktorí by jej mohli pomôcť s nákupmi a pre strach z vírusu sama nechcela vychádzať z domu. Kým ju kolegovia vodiča našli, došlo jej aj jedlo.

Keď Jake počul od svojho šéfa, čo sa stalo, po práci zašiel rovno za ženou. Spísal s ňou nákupný zoznam a osobne sa vybral do obchodu nakúpiť potrebné veci.

Bernice Arthur, manažérka spoločnosti zaoberajúcej sa odpadovým hospodárstvom, hovorí pre miestne noviny, aké dôležité je starať sa o svojich blízkych.

Aký skvelý príbeh – ukazuje, aké dôležité je starať sa o ľudí okolo nás. Spýtať sa ľudí, či potrebujú pomoc, môže byť občas naozajstnou záchranou!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!