Vodička autobusu zdvihla 5-ročného chlapca, ktorý sa začal dusiť: Jej rýchle jednanie mu zachránilo život!

V tom čase bolo v školskom autobuse niekoľko detí. V apríli 2016 zaznamenala bezpečnostná kamera v školskom autobuse v Oklahome niečo hrozné.

Vodička autobusu Ginger Maxville si myslela, že bude mať deň ako každý iný, ale veľmi sa mýlila.

Ginger šoférovala autobus, v ktorom cestovalo niekoľko detí. Hrali sa a smiali. Ginger si však všimla, že niečo nie je v poriadku. Počula hlas, na ktorý nikdy nezabudne. Päťročný chlapec mal v krku mincu-a dusil sa. Bola to najhoršia nočná mora každého rodiča: dieťa prehltlo malý predmet a začalo sa dusiť.

Najdôležitejšie v tejto situácii je vytiahnuť predmet čo najskôr.

Predstavte si, ako sa Ginger cítila. Jeden z jej pasažierov – dieťa – sa zrazu začalo dusiť. Väčšina ľudí by pravdepodobne nevedela, čo robiť. Vodička autobusu ale neprepadla panike a okamžite zasiahla. Zastavila autobus na okraji cesty, prešla ku chlapcovi a zodvihla ho.

Ostatné deti v autobuse len bezmocne prizerali, kým bol ich spolužiak na pokraji smrti.

Ginger chlapca chytila Heimlichovym manévrom, aby mu mincu vytiahla z krku. A to mu zrejme zachránilo život. Všetko to zaznamenala bezpečnostná kamera autobusu a po incidente sa Ginger stala miestnou celebritou.

Podeľte sa o tento príbeh, aby ste upozornili na dôležitosť kurzu prvej pomoci a núdzovej pripravenosti. Nikdy neviete komu tým môžete zachrániť život!

Prvá pomoc pri dusení

1. Dieťa predkloňte a dajte mu päť silných úderov bočnou hranou dlane do chrbta medzi lopatky.

2. Ak sa cudzí predmet neuvoľní a dieťa je pri vedomí, urobte Heimlichov manéver

 

Naučte sa Heimlichov manéver

 

Otočte dieťa chrbtom k sebe, objímte ho rukami okolo hornej časti brucha. Jednu ruku zatvorte v päsť, druhou rukou chyťte zatvorenú päsť a v mieste nad pupkom a pod oblúkom rebier 5-krát silno stlačte dnu smerom hore.

 

Sériu piatich úderov medzi lopatky a Hemlichov hmat opakujte, kým sa cudzie teleso neuvoľní. V prípade, že dieťa upadne do bezvedomia, začnite s dýchaním z úst do úst a neodkladne volajte záchrannú zdravotnú službu.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!