Vyčerpaná mama napísala svojmu manželovi list: Zverejnila ho potom na internete a v jej príbehu sa doslova našli mnohé matky!

Táto mladá mamička sa rozhodla zverejniť list, ktorý pôvodne napísala svojmu mužovi. S jej príbehom a jej slovami však súhlasia a stotožňujú sa tisíce žien! Budete medzi nimi aj vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Žena menom Celeste Erlachová je mamičkou dvoch malých detí a priznala sa k tomu, že nevládze a je vyčerpaná. Aby manžel vedel, čo prežíva a čo od neho potrebuje, spísala mu to do listu, ktorý sa rozhodla zverejniť.

Jedného dňa, kedy už naozaj nevládala a bola na pokraji síl, poprosila Celeste svojho muža, aby na chvíľu postrážil deti, aby si mohla zdriemnuť a načerpať energiu.

Keď jej po 20 minútach priniesol plačúce bábätko a položil jej ho priamo k hlave, zmocnilo sa jej absolútne zúfalstvo. Žena sa zhlboka nadýchla, aby nevybuchla a manželovi neskôr napísala tento list…

„Minulá noc bola pre teba ťažká. Požiadala som ťa, aby si postrážil naše dieťa, aby som si mohla ísť na chvíľu ľahnúť. Bábätko plakalo. Doslova kvílilo. Počula som ho až o poschodie vyššie a môj žalúdok sa z toho zvuku krútil. Premýšľala som, či mám ísť a pomôcť ti, alebo len zavrieť dvere, aby som mohla získať trochu zúfalo potrebného spánku. Zvolila som to druhé, “ píše mamička.

„Prišiel si o dvadsať minút aj s bábätkom, ktoré stále kričalo. Položil si dieťa do postieľky a posunul postieľku čo najbližšie ku mne, čo bolo jasné gesto, že si so starostlivosťou o neho skončil,“ pokračuje.

„Chcela som na teba kričať. Chcela som v ten moment rozpútať obrovskú hádku. Starala som sa o bábätko aj o batoľa celý deň. Celú noc ma čakalo vstávanie k bábätku, aby som ho nakŕmila. To najmenšie, čo si mohol urobiť, je postrážiť ho na pár hodín večer, aby som sa mohla vyspať. Chcela som tak veľa?!“

„Naše rána ťa prosím a potrebujem iba jediné, aby si pripravil našu staršiu dcéru do škôlky, aby som sa mohla starať o bábätko a pripraviť všetkým obedy. A nie, vypraviť batoľa neznamená posadiť ho pred televíziu. Znamená to uistiť sa, že bol na nočníku, dať mu raňajky, vodu a zabaliť mu tašku do škôlky,“ opísala žena situáciu.

Matka tiež otvorene priznala, že by ocenila viac uznania od manžela napríklad za to, že deti tak dlho dojčia a že aj keď je v práci, tak mlieko odstriekava, aj keď by pre ňu bolo oveľa pohodlnejšie kŕmiť dieťa umelým mliekom. Poprosila tiež o uznanie a poďakovanie za to, že je bielizeň vypraná, na každý deň je navarená chutná večera a podobne.

„Viem, že je ťažké počúvať, ako bábätko plače. No ak ja môžem tíšiť bábätko väčšinu svojho dňa, môžeš to hodinku – dve večer urobiť aj ty. Prosím ťa. Pomôže mi aj keď aspoň umyješ riad bez toho, aby som o to musela prosiť. Potrebujem tvoju pomoc.“

Na záver vyčerpaná matka priznáva, že ak jej manžel nebude viac pomáhať, čoskoro sa z únavy a neustáleho nedostatku spánku zrúti, čo by sa dotklo celej rodiny. Mnohé mamičky ženu podporujú a uisťujú ju v tom, že urobila dobre. Veľmi trefne a konkrétne pomenovala to, prežíva mnoho matiek, no neodvážia to vysloviť nahlas.

Každá matka potrebuje pomoc manžela! Každá matka potrebuje počuť milé slovo a vďaku! Súhlasíte?

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!