Z útulku si vždy adoptoval úplne iba tie najstaršie a najchorľavejšie psíky, o ktoré už nemal nikto záujem! Dal im nový život!

Naši štvornohí priatelia sú pre mnohých z nás najlepšími priateľmi. Milujeme ich, staráme sa o nich, sledujeme, ako rastú. Sú súčasťou nášho každodenného života.

Ten, kto si niekedy adoptoval zviera z útulku, na seba môže byť o to viac pyšný, pretože zvieraťu nielen pomohol, ale dal mu aj druhú šancu na šťastný život.

Najväčším problémom s adopciou je ten, že si ľudia osvojujú roztomilé, zdravé a mladé zvieratá. Tie ostatné len čakajú na zázrak…

Dnes by sme vám chceli povedať o mužovi menom Steve, ktorý pochádza z Ameriky a rozhodol sa to zmeniť. Je je veľký milovník zvierat a vždy má vo svojom dome aspoň troch alebo štyroch domácich miláčikov. O zvieratá sa stará už od detstva. Nedávno mu ale bohužiaľ zomrel jeden z jeho najmilovanejších psov, a tak sa rozhodol urobiť niečo výnimočné na jeho počesť.

Vybral sa do miestneho útulku a spýtal sa na psa, ktorý má najmenšiu pravdepodobnosť na adopciu.

„A tak som si adoptoval 12 rokov starú čivavu menom Eeyore,“ povedal. „Priniesol som si ju domov s chorými srdiečkom a kolenami. To bol však len začiatok.“ Čoskoro sa vrátil späť a obišiel aj iné zvieracie útulky, aby aj tam adoptoval choré a staré zvieratá.

Momentálne má 11 psov, dve kačice a prasa.

Prasa menom Bikini mu dala kamarátka, ktorá sa o neho už naďalej nemohla starať, a vedela, že Steve je ten pravý, u koho zviera ponechať.

„Staršie zvieratá sú najmúdrejší maznáčikovia,“ povedal. „Až keď sa dožiješ určitého veku, zistíš, čo od života vlastne chceš. Títo psi už vedia, kto sú, a pre takých je vždy oveľa jednoduchšie si vybudovať priateľský vzťah s človekom.“

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň!