Zázvor ako prírodný prostriedok proti najrôznejším zdravotným problémom

Zázvor. Väčšina z nás ho najľahšie konzumuje v podobe čaju, ale môžete si ho pridať aj do najrôznejších džúsov, smoothie, polievok či omáčok.

Zázvor je bohatý na najrôznejšie zdraviu prospešné látky.

Obsahuje veľké množstvo rozmanitých minerálnych látok, predovšetkým horčík, fosfor, vápnik, železo, zinok či draslík, a tiež na vitamíny, napríklad B1, B2, B3, C a E. Tento nenápadný koreň má tak na náš organizmus množstvo veľmi prospešných účinkov.

Zázvor veľmi účinne pomáha pri problémoch s tráviacou sústavou, pretože stimuluje trávenie a zmierňuje podráždenie a zápal tráviaceho traktu. Veľkú úľavu prináša aj pri problémoch s nadmerným nadúvaním a poskytuje tiež vynikajúcu úľavu od najrôznejších žalúdočných nevoľnosti spôsobených nielen vírusmi, baktériami a infekciami, ale aj tehotenstvom, cestovaním alebo chemoterapiou. V prípade intenzívnych problémov sa odporúča chvíľku žuť kúsok čerstvého zázvoru.

Odborné štúdie preukázali, že zázvor má aj veľmi pozitívne účinky pri zmierňovaní najrôznejších bolestí. Znižuje bolesť svalov o dvadsaťpäť percent, zmierňuje zápaly a tiež príznaky svalovej horúčky. Pravidelná konzumácia zázvoru eliminuje najrôznejšie zápaly prítomné v našom organizme.

Príprava zázvorového čaju je veľmi jednoduchá, starí si uvariť približne jeden a pol šálky vody, následne, keď začne voda vrieť, do nej pridať dve lyžice čerstvo nastrúhaného zázvoru. Nastrúhaný zázvor uvoľní do vody viac prospešných látok ako zázvor iba nakrájaný na kocky. Následne varte po dobu piatich minút, potom odstavte, prikryte a nechajte desať minút odstáť. Posledným krokom je scedenie a prípadné ochutenie trochou medu.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku!

Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Mohlo by Vás zaujímať:

Šteniatko zaspalo priamo na bábätku: Toto nádherné video videlo už takmer 140 miliónov ľudí!

Muž, ktorý z reštaurácie odišiel bez platenia, poslal čašníkovi list. Toto v ňom stálo: