Zdravotná sestrička si adoptovala dieťatko, ktoré bolo v nemocnici celých dlhých 5 mesiacov a za celú dobu ho nikto nenavštívil

Zdravotná sestra si vždy priala mať vlastné dieťa, ale trpela neplodnosťou. V ten istý deň, kedy sa v roku 2016 dozvedela, že nemá nárok na IVF ale zoznámila sa s vtedy trojmesačným dievčatkom. Dieťa trpelo novorodeneckým abstinenčným syndrómom, keď ho previezli do detskej nemocnice.

Dievčatko niekoľko mesiacov nenavštevovali žiadne návštevy. Jeden z pracovníkov nemocnice sa potom spýtal sestry Liz Smith, či sa s dieťaťom zoznámila. Dieťa potrebovalo špeciálnu lekársku pestúnsku starostlivosť a ona by pre neho bola ideálnou matkou.

Malá Gisele a sestra Liz sa zblížili, sestra ju začala často navštevovať. Liz, ktorá je teraz riaditeľkou ošetrovateľskej starostlivosti v detskej nemocnici Franciscan, povedala, že za dievčatkom chodievala každý deň. Bola to pre ňu odmena po dlhom a náročnom pracovnom dni. Rodičia malej Gisele bojovali so závislosťou na drogách a nebolo možné, aby si ju prevzali do svojej starostlivosti.

Preto bolo dievča zaradené do adopčného programu.

Liz sa pôvodne rozhodla dieťa v apríli 2017 opatrovať s cieľom vrátiť ju jej biologickým rodičom, až dokončia odvykaciu liečbu. Návštevy matky a otca prebiehali pod dohľadom, ale postupne sa znižovali, a preto sa Liz rozhodla usilovať o adopciu. Keď bola adopcia dvojročnej Gisele v októbri 2018 dokončená, pripojila sa k nej rodina a priatelia zdravotnej sestry.

Liz je stále vďačná za to, že bola oslovená s ponukou adopcie. Aj keď to nebola ľahká cesta, všetko jej teraz vynahradzuje Gisele, ktorá z nej urobila šťastnú matku. Miluje tie spoločné chvíle, kedy sa smejú a robia rôzne hlúposti, alebo keď si Gisele všimne, že je Liz smutná, príde za ňou a objíme ju.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:

Starček hral na klavíri, keď v tom sa k nemu pridal neznámy muž: Okoloidúcim ľuďom z ich vystúpenia padala sánka!

Muž bol dlhých 20 minút klinicky mŕtvy, no vrátil sa do sveta živých: TOTO vraj prežil!