Žena potrebovala súrne transfúziu krvi: Až po rokoch zistila, že darcom bol jej terajší priateľ, ktorý jej zachránil život!

Keď Lin Xiaofen omdlela pred viac ako 13 rokmi, dostala sa do nemocnice vo veľmi kritickom stave. Bola jej diagnostikovaná krvná porucha a nemocničný personál tak musel veľmi rýchlo konať, aby jej zachránil život.

Našťastie došlo k darcovstvu krvi a Lin bola mimo nebezpečenstva.

O niekoľko rokov neskôr žila v severnom meste na Taiwane, kde stretla svoju životnú lásku menom Lian Zhiacheng. Keď prišlo na tému jej blízkej smrti pred mnohými rokmi, Lin spoznala spojenie medzi ňou a jej priateľom. Lian od svojich 20 rokov pravidelne daroval krv, aby mohol zachraňovať životy. Sedem rokov po traumatickej skúsenosti sa Lin vrátila na sever Taiwanu, aby prevzala rodinný obchod. Stretla sa s Lianom a čoskoro sa z nich stal pár. Lian žartoval, že mohlo ísť o jeho krv, ktorá jej kedysi zachránila život.

Lin zo zvedavosti požiadala o informácie o darcovi krvi z miestnej krvnej stanice.

V televíznom rozhovore potom priznala, že bola úplne šokovaná, keď jej bolo povedané, že jej darca krvi bol v skutočnosti naozaj jej terajší priateľ Lian Zhicheng. Po zverejnení tohto neuveriteľného príbehu Lian povzbudil verejnosť k darovaniu krvi, pretože „možno máte šancu zachrániť svoju budúcu manželku alebo manžela“.

Darujte krv a urobte tak nielen dobrý skutok, ale aj niečo pre svoje zdravie!  Darovaním krvi môžete štatisticky zachrániť až tri ľudské životy. Okrem tohto rozmeru má darcovstvo krvi množstvo zdravotných benefitov aj pre samotného darcu. Pri darovaní krvi absolvujete vždy bezplatne viaceré podrobné vyšetrenia vášho zdravotného stavu. Vďaka týmto vyšetreniam je možné včasné odhalenie prípadného závažného ochorenia, o ktorom vy nemusíte vôbec vedieť.

Pri pravidelnom darovaní krvi tak máte podrobný prehľad o svojom zdraví. Ak darujete krv, bude sa, navyše, zlepšovať aj vaša imunita. Zdieľajte tento článok a príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!