Žena trpí veľmi vzácnou diagnózou: Doslova počuje, ako jej v žilách koluje vlastná krv

Ticho je termín, ktorý neexistuje v slovníku tridsaťdvaročnej Škótky. Od narodenia trpí ojedinelou poruchou, kvôli ktorej počuje zvuky svojho tela.

Pohyb očných buliev, kolujúca krv v žilách alebo tepot srdca – to všetko sú zvuky, ktoré Gemma Cairns počúva odjakživa.

Až v puberte jej po hovore s matkou došlo, že sa nejedná o normálny stav a ľudia tieto zvuky bežne nepočujú. Od tej doby navštívila množstvo lekárov, ale všetci jej dokázali predpísať len lieky proti upchatým ušiam alebo na nosové ťažkosti. Až v roku 2016 sa dozvedela, že trpí takzvanou dehiscenciou horného polokruhovitého kanálika. Ide o syndróm vnútorného ucha, ktorý je spôsobený chýbajúcou časťou spánkovej kosti, v prípade mladej Škótky na pravej i ľavej strane.

„Nikdy som nezažila ticho, vždy som mala v hlave zvuky. Som schopná robiť bežné veci, ale vadí mi to, keď sa napríklad hrám so svojím synom. Príliš veľa zvukov ma premáha. Niekedy si chcem proste len sadnúť a nič nepočuť. Viem, že neumieram, ale aj tak si moja diagnóza vyberá svoju daň. Určité frekvencie nie som vôbec schopná počuť. Skúšala som tiež behať, ale keď moje srdce začne biť rýchlejšie, je to ako by som mala pulzujúci šelest v ušiach a cítim závrat. Tak som sa na to vykašľala, „vypovedá Cairns.

Po návšteve špecialistu jej bola ponúknutá operácia.

S tou však bolo spojené riziko úplnej straty sluchu. Cairns to ale aj napriek tomu riskla. „Nemohli mi urobiť obe uši naraz, pretože vás to na chvíľu „úplne odstaví mimo prevádzky „. Operácia trvala tri hodiny a po pár dňoch ma prepustili. Samotná rekonvalescencia bola ale vyčerpávajúca. „

Operáciu prvého ucha podstúpila už vlani v septembri, druhá ju čaká v októbri tohto roka. Dovtedy musí naďalej zápasiť s nevšednými symptónmi. „Ľudia sa ma pýtajú, aké to je počuť pohyb očných buliev. Nedokážem to presne popísať. Nie je to plynulý zvuk, je to skôr také drhnutie. Kolujúca krv znie ako svištivý zvuk, „opisuje.

Dúfa, že sa vydarí tiež zákrok na druhom uchu a ona po prvýkrát vo svojom živote okúsi ticho.

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.