Žena trpiaca rakovinou bola v reštaurácií: Zrazu ku nej prišiel čašník, podal jej list a povedal niečo, čo ju vtedy na mieste rozplakalo…

Láskavé gesto môžeme urobiť všetci, kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí len veľmi málo a môžete niekomu zlepšiť deň, víkend aj týždeň.

Žene menom Jerina Edwars, bola v roku 2016 diagnostikovaná rakovina prsníka.  O niekoľko mesiacov neskôr, tesne pred plánovanou operáciou, sa celá rodina vydala na poslednú večeru v období Vianoc. Práve v reštaurácií sa stalo niečo, na čo nikdy nezabudne.

Nedokázala zadržať slzy po tom, čo jej čašník odovzdal dojemný list.

Jerina a jej rodina netušili, že ich niekto počas večere sleduje. Jerina nemá žiadne vlasy, pochopiteľne ako dôsledok chemoterapie a na zvláštne pohľady si už zvykla. Takže si nič zvláštne nevšimla.

Keď chceli zaplatiť, čašník im povedal, že už majú večeru zaplatenú. Ten istý čašník pristúpil k ich stolu a podal jej lístoček, ktorý tam pre ňu nechal veľkorysý cudzinec, ktorý za nich útratu za večeru zaplatil.

V liste stálo: „Pred piatimi rokmi som prišiel o manželku, ktorá mala rakovinu. Viem, aké ťažké je si tým prejsť. Večera je na mňa. Veľa šťastia a Veselé Vianoce! „

Jerina lístok ihneď vyfotografovala a zdieľala na svojom profile na Facebooku. Niet divu, že mnohí jej príbeh zdieľali a nakoniec sa žene podarilo nájsť muža, ktorý ich večeru zaplatil.

Ukázalo sa, že manželka tohto muža zomrela na vzácnu rakovinu kostí v roku 2012. Mali spolu tri deti, ktoré boli v podobnom veku ako deti Jerini, keď ich matka zomrela. Vieme, že toto gesto Jerini nezachráni a nepomôže jej s liečbou. Napriek tomu sa jedná o nádherné gesto, ktoré vykúzlil žene pred vážnou operáciou úsmev na tvári a dojal ju k slzám. Taká láskavosť je niekedy to najlepšie, čo pre človeka trpiaci vážnou chorobou môžeme urobiť.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!