Ženu, kvôli jej vzhľadu šikanovali už od jej ranného detstva: TOTO však všetkým dnes už odkazuje!

Americká novinárka Melissa Blake (39) sa narodila s veľmi zriedkavým Freeman-Sheldonovým syndrómom. Je to zriedkavé geneticky podmienené vrodené ochorenie, ktoré postihuje najmä svalovú a kostrovú sústavu, najmä v oblasti tváre, rúk a nôh.

Jedinci s týmto syndróm majú typický vzhľad, malé a zošpúlené pery pripomínajúce vzhľad pískajúcich pier. Preto sa niekedy tento syndróm volá laicky syndróm pískajúcej tváre. Celosvetovo bol tento syndróm stanovený len u niekoľkých desiatok jedincov.

Prevencia nie je možná a syndróm ako taký nemožno ani vyliečiť. Liečia sa iba príznaky – postihnutie končatín obvykle vyžaduje viacero chirurgických a ortopedických zákrokov. Zúžené ústa sa dajú zväčšiť pomocou plastickej chirurgie. Dôležitá je aj rehabilitácia na podporu chôdze.

Melissa pomerne často dostáva urážlivé komentáre týkajúce sa jej vzhľadu, za ktorý nemôže… Keď však napísala na svoj blog kritický komentár o Donaldovi Trumpovi, očakávala, že s ňou mnoho ľudí nebude súhlasiť. S nádejou však dúfala, že sa komentáre budú týkať témy. Namiesto toho sa stala cieľom stoviek nenávistných reakcií na svoj vzhľad.

Rozhodla sa teda reagovať na šikanovanie a nemlčať!

„Naposledy, ako ste ma šikanovali, ste povedali, že by som mala dostať zákaz zverejňovať svoje fotografie, pretože som príliš škaredá. Ja teda urobím pravý opak!“

Žena, ktorá so šikanovaním bojuje už od detstva po celý rok každý deň zdieľala svoje fotografie na sociálnych sieťach. „Chcela som im ukázať, že ma nezastrašia,“ vysvetľuje.

 „Verejnosť má svoje vlastné vnímanie toho, čo je krásne, a preto dostávam také kruté komentáre,“ píše Melissa. Novinárka však nemieni takýmto ľuďom dovoliť, aby ju porazili.

Novinárka chce ukázať, že ženy, vrátane tých so zdravotným problémom majú právo sa verejne prezentovať a nebyť terčom urážok pre svoj výzor. Celý rok teda zverejňovala svoje fotografie, niektoré boli vtipné, iné na zamyslenie. Mnoho ľudí inšpirovala a vzbudila obrovskú pozornosť širokej verejnosti. „Som šťastná za takúto podporu.  Odkazy od dobrých ľudí zatienili všetku negativitu. Je skvelé spoznať aj tú druhú stranu,“ dodala.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!