Žiaci namiesto telesnej výchovy radšej pomáhajú starším a zdravotne postihnutým ľuďom s ich domácimi prácami!

Táto škola v zahraničí umožňuje žiakom zaujímavým spôsobom konať dobré skutky a priučiť sa niečomu novému. Niečo také sa im určite veľmi hodí aj do života.

Prevažná väčšina škôl vedie klasické hodiny telesnej výchovy.

Nuž a táto škola v Centre alternatívneho vzdelávania sa rozhodla, že si žiaci môžu nahradiť hodiny telesnej výchovy aj inak. Namiesto telesnej výchovy pomáhajú ľuďom, ktorí si už sami nevedia urobiť bežné práce okolo domu.

Žiaci tak pomáhajú starším, zdravotne postihnutým a tým, ktorí si nezvládajú robiť domáce práce sami.

Študenti navštevujúci školský program na mieru, kde okrem iného kosia trávnik, čistia odkvapy, chodníky, maľujú ploty, trhajú burinu atď.

Ich mentor hovorí, že študenti zo začiatku neboli z tohto nápadu práve nadšení, no teraz veľmi radi pomáhajú tým, ktorí to už sami nedokážu. „Keď to deti urobia raz, chcú to urobiť znova. Je dobré, aby sa naučili zručnosti v reálnom živote. Tvrdo pracujú, nie je to ľahké. Ale na konci sú so sebou spokojní a sú šťastní, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.“

Čo poviete, mohli by sme niečo podobné zaviesť aj u nás?

Ak si myslíte, že je to skvelý nápad na implementáciu pre školy, zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach. Spoločne môžeme inšpirovať k zmene.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.