Zostávalo mu už len pár posledných hodín života: Nemocničný personál porušil pravidlá a mužovi splnil jeho posledné želanie!

Občas sa nám do pamäti vryjú príbehy, ktoré stoja za zmienku aj po rokoch. Príbeh z tejto nemocnice v Dánsku je jedným z takých, o ktorých sa oplatí hovoriť.

Univerzitná nemocnica Aarhus zverejnila na svojom facebookovom účte špeciálnu fotografiu.

Na fotografii je bývalý pacient Carsten. Muža hospitalizovali, pretože mu v žalúdku praskol vak hlavnej tepny. Nemocnica nemohla pre Carstena nič urobiť, jeho stav bol príliš kritický, aby mohol podstúpiť operáciu. Povedali mu, že teraz je len otázkou dní, kedy jeho život vyhasne.

Carsten mal posledné želanie. Chcel zomrieť sediac na balkóne s cigaretou v jednej ruke a pohárom vína v druhej.

Nemocnica píše, že sa na zákaz fajčenia, ktorý majú v nemocnici pozerali cez prsty a mužovi splnili posledné želanie. Mohol si sadnúť na balkón, kde mohol s rodinou, vínom a cigaretami sledovať posledný západ slnka.

Zástupcovia nemocnice k fotografii napísali:

“Dnes Carsten Flemming Hansen pokojne zaspal v našej univerzitnej nemocnici. Pred pár dňami sme ho hospitalizovali kvôli komplikáciám; a keďže už bol príliš slabý na to, aby podstúpil operáciu, bolo otázkou niekoľkých hodín alebo dní, kým zomrie na vnútorné krvácanie. Preto jeho najväčšou túžbou bola cigareta a pohár bieleho vína.

Fajčenie je v nemocnici zakázané, ale zdravotné sestry z cievnej chirurgie sa zhodli, že želanie Carstena Hansena sú v tejto situácii dôležitejšie ako liečba, prevencia a predpisy týkajúce sa fajčenia.

Carsten Hansen bol odvedený na balkón, kde si on a jeho rodina mohli vychutnať cigaretu, pohár vína a krásny západ slnka.

Carstenov príbeh sa dotkol mnohých ľudí. Fotografia vznikla ešte v roku 2017, no dnes má na Facebooku čoraz viac lajkov a zdieľaní. V čase písania tohto článku už na fotografiu odpovedalo takmer 100 000 ľudí a veľa ľudí chce vzdať hold nemocnici za splnenie Carstenovho posledného želania.

Čo myslíte, zachovala sa nemocnica správne? Za nás v redakcií sme sa zhodli, že je to to najmenej a zároveň to najviac, čo pre pacienta mohli urobiť! Ak súhlasíte, zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi!