Neuveriteľný príbeh: Žena bola nezvestná 2 roky: Našli ju rybári na otvorenom mori…

Žena menom Angelica Gaitanová bola nezvestná dlhé dva roky. Niektorí z jej okolia už začínali veriť tomu, že je mŕtva.

Našli ju však rybári na otvorenom mori. Žena žila. Príbeh, ktorý koluje po internete sa zdá byť úplne neuveriteľný.

Žena bola dva roky nezvestná. Našli ju dvaja rybári Roland Visbal a Gustav. Tí sa najskôr domnievali, že vidia kus dreva. Potom spoznali ženu volajúcu o pomoc.

Rybári sa na ženu, ktorá v mori mávala rukami snažili volať anglicky. Keď nereagovala skúsili ešte španielčinu. Bolo to však bezvýznamné. Žena na ich slová vôbec nereagovala.

Neskôr sa dozvedeli, že žena bola vyčerpaná a navyše podchladená. Strávila totiž vo vode viac ako osem hodín a more ju stále unášalo ďalej od brehu. Našťastie títo dvaja rybári našli ženu včas a dostali ju do bezpečia.

Muži ju najprv hodili záchrannú vestu a potom ju pomocou lana pripevnenom k ​​lodi pritiahli k sebe.

Žena neskôr priznala, že si pripadá ako znovuzrodená. Potom, čo ju dvojica doviezla k brehu dostala pomoc od lekárov. Až oveľa neskôr, keď bola identifikovaná, odhalila svoj desivý príbeh.

Angelica bola totiž obeťou domáceho násilia a prežila si naozaj veľké muky. Preto sa rozhodla, že musí zmiznúť bez stopy.

V jednom z rozhovorov priznala, že kým sa k tomuto činu odhodlala, ubehlo dlhých dvadsať rokov. Manžel ju vraj začal zneužívať už počas prvého tehotenstva. Okrem toho ju tiež bil a bol na ňu hrubý.

Násilné činy sa ešte prehĺbili, keď bola tehotná druhýkrát. Nemohla však utiecť a svoje dve dcéry nechať samotné. Správanie svojho muža hlásila na polícii, tak ho však po 24 hodinách zase prepustili.

On pokračoval v týraní.

Odísť sa rozhodla vo chvíli, keď sa ju pokúsil zabiť. Neskôr sa rozhodla, že ukončí svoj život, pretože trpela depresiami. Preto skočila do mora, kde neskôr stratila vedomie. Len vďaka dvom rybárom je nažive a môže sa opäť stretnúť so svojimi deťmi.

Čo môžete urobiť, ak poznáte ženu, ktorá zažíva domáce násilie

  • Povzbuďte ju k tomu, aby o násilí hovorila.
  • Snažte sa získať čo najviac informácií o podstate domáceho násilia a o dostupných možnostiach pomoci.
  • Počúvajte ju, ak vám hovorí, že sa k nej partner, alebo manžel správa násilne. Nezľahčujte to, nespochybňujte ženu a neospravedlňujte násilie jej partnera, alebo manžela.
  • Povedzte jej, že za násilie je zodpovedný jej manžel, alebo partner. Žiadne správanie, alebo provokácia nie sú výhovorkou pre násilie.
  • Podeľte sa s ňou o vaše informácie o násilí páchanom na ženách a povedzte jej, že nie je sama, že je mnoho iných žien, ktoré tiež zažívajú násilie
  • Povedzte jej o možnostiach riešenia jej situácie, ale do ničoho ju nenúťte. Rešpektujte jej rozhodnutia.
  • Povedzte jej, že násilie neprestane a že sa časom stupňuje.
  • Pomôžte jej v každodenných záležitostiach a so starostlivosťou o deti.
  • Ponúknite jej, že ju budete sprevádzať , ak bude potrebovať podporu, napr. na úradoch a rôznych inštitúciách.
  • Pomôžte jej nájsť bezpečné miesto, na ktoré by mohla v prípade potreby odísť aj s deťmi.

Prečítajte si tiež:

Zdravotná sestrička si adoptovala dieťatko, ktoré bolo v nemocnici dlhých 5 mesiacov a za celú dobu ho nikto nenavštívil

 

Vystúpenie tohto páru vás dostane: Ilúzia, ktorú predvádzajú je takmer dokonalá!