Otec s dcérkou bojujú s veľmi zákernou rakovinou: Jediné o čo prosia ľudí, sú ich úprimné modlitby!

Za takýmto nešťastným osudom tejto mladej rodiny stojí vzácna genetická mutácia, kvôli ktorej sa rôzne nádory objavujú u väčšiny jej členov. Okrem neustáleho strachu, u ktorého ochorenie práve prepukne, rodina prežíva nebývalý stres kvôli súčasnej liečbe otca i dievčatka zároveň.

V roku 2018 sa u malého chlapca Crosbyho Bowena objavili žalúdočné problémy. Cítil sa vyčerpaný, čo si rodičia vysvetľovali problémami s trávením, ktorými v tom čase trpel. Jeho stav sa ale náhle zhoršil, preto ho odviezli do nemocnice, kde žiaľ zomrel.

Po vykonanej pitve sa zistilo, že malý Crosby mal nádor na mozgu a trpel rakovinou. Vo februári 2021 lekári diagnostikovali rakovinu u dcérky Annabelle, ktorej v tom čase bol iba rok.

Po náleze u Annabelle začali lekári zisťovať dôvody, prečo rakovina postihla obe deti. Na základe odporúčania podstúpili všetci Bowenovi genetické vyšetrenie. Pri Annabelle testy odhalili vzácne genetické ochorenie zvané Li-Fraumeni syndróm, čo je mutácia v géne TP53. Následne sa preukázala rakovina aj u otca rodiny. Nate Bowen mal nádor na mozgu.

Malý chlapček Crosby bol do poslednej chvíle so svojimi súrodencami a necítil bolesť, zomrel náhle. Podobne otec Nate nemal o svojom ochorení tušenie, pretože nepociťoval žiadne príznaky. „Až pri magnetickej rezonancii zistili, že mám v mozgu nádor. Našťastie ma poslali na testy včas kvôli genetickému testovaniu dcéry, vďaka tomu sa rakovina podchytila.“

Traumatický zážitok smrti ich synčeka zasiahol celú rodinu, ale rodičia dúfali, že sa stane nejaký zázrak. A prišiel, narodila sa im Annabelle. Bohužiaľ aj tá ochorela rakovinou, keď sa jej vytvorila na nohe hrča, zistilo sa, že trpí rakovinou mäkkých tkanív. Na základe tohto zistenia došlo ku genetickému otestovaniu celej rodiny. Zatiaľ čo Nate a Annabelle sú postihnutí, zrejme ako Crosby, mutáciou génu TP53,  zvyšok rodiny nie.

V súčasnej dobe je Nate po odstránení nádoru mozgu 2. stupňa a je optimistický ohľadom svojej budúcnosti.

Verí, že aj jeho dcéra Annabelle zvládne úspešne liečbu a bude žiť životom ako ostatné zdravé deti. Všetci Bowenovi si však uvedomujú, že rakovina ich bude sprevádzať navždy, pretože budú musieť celý život podstupovať kontrolné vyšetrenia a skríningy.  Dobrých a veriacich ľudí prosia o jediné, o modlitby, aby sa zo zákernej rakoviny ich dcérka vyliečila.

Prajeme im veľa šťastia a držíme im palce!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!