Tento iba 5-ročný chlapček zistil, že sa pravdepodobne cíti byť dievčatkom – Takto sa k tomu postavili jeho rodičia!

V súčasnosti už nie je žiadne tabu, že sa niekto môže cítiť tak, že sa narodil do nesprávneho tela.

Taký prax je pomerne bežná, avšak že si ešte len päťročný chlapec uvedomí, že sa narodil v zlom tele, to zrejme mnohých prekvapí aj v dnešnej pokrokovej dobe.

Presne k tomu ale došlo v Británii.

A rozhodne nie prvýkrát.

Keď päťročný chlapec vyjadril želanie vrátiť sa po vianočných prázdninách do školy už ako dievča, rodičia jeho prianie prekvapivo nezmietli zo stola, ale syna naozaj vypočuli a nakoniec sa mu rozhodli vyjsť v ústrety.

Jeho spolužiakom a učiteľom rozoslali listy, v ktorých ich výslovne žiadali, aby sa k ich potomkovi od tejto chvíle správali ako k dievčatku.

A skutočne – nasledujúci deň prišiel chlapec v dievčenských šatách a predstavil sa novým menom.

Väčšina transsexuálov si pritom svoju pravú identitu uvedomí až v dospelosti, podľa psychológov ale môžu isté zmätenie pociťovať už deti od troch rokov. Lekári môžu takému dieťaťu podávať lieky, ktoré oddialia pubertu a prípadne potlačia rast sekundárnych pohlavných znakov. Práve tri roky boli vôbec najmladšiemu Britovi, ktorý zistil, že je vlastne dievčaťom uväzneným v chlapčenskom tele.

Išlo o Danniho Mcfadyena, ktorému je dnes 10 rokov a žije spokojne ako dlhovlasá malá slečna.

Obdobne tolerantní je k svojmu dieťaťu aj slávny herecký pár – Angelina Jolie a Brad Pitt. Ich najstaršia biologická dcéra Shiloh sa nielen oblieka ako chlapec, dokonca ju vraj rodičia oslovujú na jej želanie John.

Shiloh s oteckom Bradom Pittom a svojimi bratmi. Oblieka sa rovnako ako oni.

Ako by ste sa tvárili vy, keby za vami vaše dieťa prišlo s podobným požiadavkou?

Vypočuli by ste ho

Zvážili by ste jeho pocity? Alebo by vás niečo také na smrť vydesilo? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: wikicommons

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.