Zatiaľ čo ona bola v pôrodnici, on ju iba zbabelo podvádzal: Keď sa to však dozvedela, spravila TOTO…

Tehotenstvo je veľmi náročné obdobie, najmä vtedy, keď sa objaví akákoľvek komplikácia. To isté sa prihodilo hrdinke nášho príbehu. Keď Daniela otehotnela a povedala to manželovi, obaja boli šťastní a na príchod nového člena rodiny sa začali pripravovať.

U mladej ženy sa však objavili nejaké zdravotné komplikácie, a pretože lekári nechceli nič zbytočne riskovať, rozhodli, že nastávajúca mamička strávi mesiac, ktorý zostával do pôrodu, v nemocnici. Daniela bola smutná, pretože nemohla byť s posledné mesiace tehotenstva so svojim manželom, ale rozumela, že pre zdravie dieťaťa i jej vlastné je nevyhnutné, aby bola pod dohľadom doktorov.

Manžel ju upokojoval a aby jej pobyt v nemocnici čo najviac uľahčil, doniesol ju z domova veci, ktoré mala rada, najmä vankúš a hebkú deku
krásne nové pyžamo a župan, a tiež notebook, aby mohla sledovať obľúbené filmy a seriály a krátiť si tak čas.

Dochádzal za ňou do nemocnice každý deň po práci, aby mala spoločnosť a necítila sa sama.

Po pôrode, ktorý nakoniec prebehol bez komplikácií, sa aj s novonarodeným synom vrátila domov, a pretože bábätko zle spávalo, venovala mu takmer všetok čas a starostlivosť a spala aj v jeho blízkosti v izbičke. Keď malý konečne na chvíľu zaspal, bola tak unavená, že tento čas väčšinou využila na to, aby sa tiež trochu prespala. A jej manžel? Na rozdiel od doby, kedy chodil denne do nemocnice, tentoraz trávil čoraz viac času mimo domova a z práce chodievať neskôr ako predtým.

Daniela tomu ale pre starosti s novorodeniatkom nevenovala prílišnú pozornosť.

Jedného dňa jej matka ponúkla, že vnúčika postráži, aby aj ona mohla konečne ísť na kávičku s kamarátkami do mesta a prísť na iné myšlienky. Samozrejme, ponuku od svojej mamičky prijala a bola vďačná.

Keď sa vracala domov, stretla ju susedka a hovorila jej, že si tiež chcela v tehotenstve zmeniť farbu vlasov, ale že jej to lekári rozhovorili.

Čudovala sa, prečo jej to susedka hovorí, pretože bola od narodenia blondína a nikdy s farbou vlasov neexperimentovala. Susedka jej vysvetlila, že ju v čase, keď bola ešte tehotná, videla zozadu na balkóne, a to mala ryšavé vlasy. Daniela sa bez vysvetlenia so susedkou rozlúčila a doma začala pátrať.

Nevera je asi to najhoršie, čo sa môže láske stať. Zrazu zistíte, že ten komu ste dôverovali, vás klamal.

Nakoniec našla niekoľko ryšavých vlasov ako na balkóne, tak aj na posteli. Bolo jej jasné, že jej bol manžel neverný a veľmi ju to zasiahlo. Potom však dostala ešte väčší šok, keď si uvedomila, o koho išlo. Jej mladšia sestra, ktorá jej bola veľmi podobná, mala ryšavé vlasy.

Nevedela, čo má robiť…

Bolo to nepríjemné obdobie a Danielu to  veľmi bolelo. Nevedela o tom prehovoriť. Hlavne keď sa aj doma jej manžel tváril, že je všetko v poriadku. 

Potom sa rozhodla a konfrontovala ho.

O tom, čo sa stalo, ako to budú riešiť, že je zúfalá a nešťastná. „Ak ťa niečo trápi, povedz mi to, porozprávajme sa o tom, budem ti oporou.“ Potom sa so všetkým priznal.
Daniela mala zrazu na výber. Buď sa od neho bez slova odsťahuje, alebo sa to bude snažiť prekonať. Majú spolu predsa dieťa, prebehlo jej hlavou…

A on? Milión-krát sa ospravedlnil a prosil ju o odpustenie, sľúbil, že už to nikdy neurobí a veľmi to ľutuje. Vybrala si teda druhú možnosť. Jednoduché to však ani zďaleka nebolo…

„Pre nášho syna sa k tomu obdobiu veľmi nechcem vracať. Ako sa vraví, odpustila som, ale nezabudla, a občas ma tie spomienky poriadne trápia,“ priznáva. „So sestrou stále nekomunikujem, pretože od nej to bol obrovský úder pod pás, možno sa to časom zmení, no nateraz je to ešte príliš čerstvá rana…“

Odpustili by ste neveru? Alebo ak ste neveru zažili, prebolelo to časom? Dajte nám vedieť do komentárov!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.