Žena počula veľmi hlasný štekot v hlbokej rokline: Našla tam malého túlavého psíka, ktorý sa staral o malé mačiatko a volal o pomoc!

Existuje mnoho známych prípadov silného priateľstva medzi rôznymi predstaviteľmi zvieracieho sveta. V štáte Južná Karolína v meste Anderson došlo k veľmi významnému prípadu medzidruhovej komunikácie.

Stalo sa to v parku. Ľudia počuli štekot psíka z hlbokej rokliny a zavolali záchrannú službu pre zvieratá.

Na zavolanie prišla zamestnankyňa tejto služby Michelle. Odvážne zostúpila na dno rokliny a dlho prekonávala cestu hustými húštinami. Keď sa Michelle vracala, okoloidúci ľudia videli, že v jednej ruke drží psa Shih Tsu, v druhej mačku.

Obraz, ktorý sa záchranárke objavil pred očami, keď sa dostala k zvieratám, bol skutočne dojímavý.

Malý pes nahrádzal malému mačiatku mamičku – ochraňovala ho a túlila sa s ním. Niekto pravdepodobne nemilosrdne hodil mačiatko do rokliny a tak sa ho zbavil. Našťastie ho však našla táto mamička, ktorá sa o mačiatko starala a snažila sa získať pomoc a teda hlasno štekala. Jej volanie počuli okoloidúci ľudia a našťastie boli obe zvieratá zachránené.

Dievča odviezlo zvieratá do útulku, kde ich lekári vyšetrili a postarali sa o nich.

Zamestnanci dali zvieratám mená, psíka nazvali Golda a mačiatko dostalo meno Katie. Michelle sa uistila, že dá štvornohých kamarátov iba do milujúcej rodiny a ak sa podarí – tak spoločne. Čoskoro mali zvieratá milujúcich majiteľov.

Michelle sa podelila o túto dobrú správu na Facebooku a napísala, že je svojej práci veľmi vďačná za také dojímavé príbehy.

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.