Žena zachránila toto malé srnčie mláďatko: Pozrite sa, ako na nového parťáka zareagoval jej psík!

Hlavným hrdinom tohto príbehu je práve nemecký ovčiak menom Sarge. So svojou majiteľkou Cheryl žije na malej farme v Ohiu, kde chovajú zvieratá, ktoré nie sú určené na konzumáciu.

Cheryl bola už odmala zvyknutá starať sa o choré a zranené zvieratá a tento zvyk jej pretrval až do dospelosti. Teraz má dvoch synov, a aj im odovzdáva svoju lásku k prírode.

Psík Sarge nie je ani zďaleka jediným psom na farme – okrem neho tu prebývajú aj ďalší chlpáči, ktorých Cheryl zachránila z nevyhovujúcich podmienok alebo od majiteľov, ktorí už psa nechceli.

Aj väčšina ďalších zvierat na farme je zachránená – a nebyť Cheryl už by boli na onom svete. Napriek tomu, že bol Sarge predtým útočný a nie príliš priateľský, spolužitie s ostatnými zvieratami ho úplne zmenilo.

Keď potom Cheryl jedného dňa priniesla domov zranené srnčie mláďa, Sarge sa začal sa o to krehké malé stvorenie ihneď starať.

Podľa Cheryl sa z nich stali úplne nerozluční priatelia. Pes si vzal mláďa doslova pod svoje krídla a pomohol mu adaptovať sa na farme a postupne sa zoznámiť aj s ďalšími jej obyvateľmi. Sarge ho neustále chránil a každému, kto by mu chcel ublížiť, dal ihneď jasne najavo, akého ochrancu má.

Vráti sa srnčie mláďa do prírody? Cheryl už teraz vie, že to nebude možné. Nemôže rozdeliť pevné priateľstvo, ktoré medzi psom a mláďaťom vzniklo. Až srnec vyrastie a zosilnie, postaví mu vlastnú ohradu, kde bude môcť pohodlne prebývať a užívať si život na farme s ostatnými zvieratami.

Fotky týchto dvoch priateľov obleteli svet a dokazujú, že priateľstvo si nevyberá podľa veľkosti ani druhu.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!