Muž začul na záchodoch v bare veľký výkrik a plač: Ten deň sa vtedy navždy zapísal do jeho života!

Občas sa stane, že sa pripletiete do niečoho, o čo vôbec nestojíte alebo čo by vás ani vo sne nenapadlo. Predstavte si, že idete v pokoji na záchod vykonať svoju potrebu a preruší vás krik a plač ozývajúci sa z niektorej z kabínok.

Sú ľudia, ktorí by zapchali uši, zavreli oči a tento problém ignorovali. V pokoji by odišli zo záchodu, ale svedomie by ich predsa len trochu hrýzlo, či nemali aspoň zistiť, o čo ide. Našťastie ale existujú ľudia, ktorí neváhajú ani sekundu a sú hneď ochotní pomôcť. Presne o tom sa hovorí v tomto prípade, ktorý zmenil život dvoch mužov.

Bol večer a v jednom z barov sedel pri pravidelnom piatkovom drinku jeden muž. V pokoji si popíjal svoje drinky a bavil sa s priateľmi. Potom sa stalo to, čo túto zábavu prerušilo. Muž už zrejme vypil viac tekutín, a tak ho telo donútilo ísť na záchod vykonať potrebu. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa to nemalo spojiť s určitou udalosťou, o ktorej nemal muž zatiaľ ani potuchy.

Ako stál pri pisoári vykonávajúc svoju potrebu, začul veľmi zvláštne zvuky, ktoré by na záchode baru rozhodne nečakal.

Z jednej zo zatvorených kabínok sa ozýval plač a zvláštne zvuky, ktoré pripomínali niečo ako volanie o pomoc. V tej chvíli zostal stáť ako obarený a nevedel poriadne, čo robiť. Našťastie táto chvíľa trvala len zlomok sekundy, pretože sa vzápätí spamätal a rozhodol sa zistiť, o čo ide.

Keď otvoril dvere kabínky, našťastie išli otvoriť, tak uvidel, ako na zemi leží starší pán.

Zrejme sa mu urobilo zle, spadol, poranil si nohu a už nemohol vstať. Začal teda plakať a volať o pomoc, ale prvý, kto ju počul a zareagoval, bol až náš muž z baru. Ihneď mu pomohol vstať, a keď uvidel spúšť, ktorú pán na sebe zanechal, rozhodol sa, že mu požičia aj svoje šaty. Požičal ich človeku, ktorého vôbec nepoznal.

Pre starého pána to bolo ako dar z neba, pretože nikdy nič také nezažil.

Ako sa ukázalo neskôr, bol vojnovým veteránom z Vietnamu a mal množstvo životných skúseností. Priznal však, že práve tento incident bol pre neho za celých 70 rokov jeho života, tým najtrápnejším a rozhodne na ňu nikdy nezabudne.

Tento príbeh však dokazuje, že dobrí ľudia stále existujú. Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!