Lekár zachránil dieťa, ktoré bojovalo o život: K otcovi dieťaťa sa choval veľmi „arogantne“, keď však zistil prečo, nahrnuli sa mu do očí slzy…

Tí, ktorí pracujú s ľuďmi, veľmi často musia zabudnúť na svoje vlastné životné tragédie, aby mohli pomáhať druhým. Dnešný príbeh je presne o tom.

Lekár dorazil do nemocnice, dlhú dobu na neho čakal na operačnej sále malý pacient. Bojoval o život.

Doktor sa začal obliekať a otec pacienta, k nemu priskočil. Začal na neho zúfalo a hlasito kričať! „Prečo idete tak neskoro? Moje jediné dieťa teraz bojuje o život!“

Lekár sa len horko usmial, a pokojným hlasom otca požiadal, aby sa upokojil a nechal ho robiť jeho prácu. Potom prešiel okolo nahnevaného otca a chcel ísť do operačnej sály, avšak otec dieťaťa neprestával a znovu na neho začal kričať:

„Ako by som sa mal upokojiť? Ako by ste sa cítil, keby to bolo vaše dieťa?“

Na doktorovej tvári sa objavil trpký výraz, ale pokračoval: „My lekári nie vždy vieme robiť zázraky, ale nebojte sa, urobím všetko pre to, aby som vaše dieťa zachránil.“

Operácia trvala niekoľko hodín. Nakoniec chirurg vyšiel z operačnej sály. S úsmevom spokojnosti povedal otcovi pacienta, že operácia bola úspešná a že život jeho syna už nie je v ohrození. Na odpoveď muža nečakal, pozrel sa na svoje hodinky a šiel. Zdravotnú sestričku pri svojom odchode požiadal, aby informácie o dieťati podala otcovi, v prípade, že by mal ďalšie otázky.

Otec dieťaťa sa nahnevane opýtal, či je vždy tak arogantný a nemohol počkať ešte pár minút, aby mu vysvetlil, čo sa deje s jeho dieťaťom. Odpoveď zdravotnej sestry nezabudne po zvyšok života.

Sestrička mu so slzami v očiach povedala: „Jeho syn zomrel minulý týždeň pri autonehode. Teraz sa mu ponáhľa na pohreb, ktorý dúfa, že stihne…“

Nikdy neviete, čo sa deje v živote každého z nás. Občas treba mať trošku pochopenia a súcitu, nemyslíte? Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!