Tento 20-ročný mladík skočil do zúriaceho ohňa, aby zachránil svoju 8-ročnú neter: „Urobil by som to znova, aj keby mám zomrieť“

20-ročný mladík si zrejme nikdy nepredstavoval, čo sa mu v živote stane. Jeho hrdinský čin poznačil jeho celoživotný vzhľad, napriek tomu povedal, že to nikdy ľutovať nebude a spravil by to znovu.

Keď sa mladík menom Derrick prebudil uprostred noci, počul iba krik svojej sestry. Vedel, že niečo nie je v poriadku. Dom bol v plameňoch.

Vrútil sa do izby svojej sestry a pomohol jej dostať sa s deťmi von do bezpečia. Skočili cez okno a Derrick riskoval vlastný život, keď im pomáhal.

Sestra a jej dvaja synovia boli v bezpečí, no 8-ročná dcéra niekde v dome kričala Derrickove meno a prosila o pomoc.

Derrick neváhal ani sekundu a rozbehol sa späť medzi horiace plamene. „Cítil som, ako mi oheň páli kožu,“ povedal Derrick.

 

„Keď som našiel svoju neter, stiahol som si tričko a omotal som jej ho okolo tváre, aby nevdýchla toľko dymu. Potom som ju čo najrýchlejšie zobral z domu.“

Pri tomto hrdinskom čine sám Derrick utrpel veľmi ťažké popáleniny. Bude poznačený na celý život. Na otázku, či by to urobil znovu odpovedal, že áno, aj za cenu straty vlastného života. Tomu vravíme hrdina! Zdieľajte tento príbeh!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!