Tieto chudobné detičky ukázali svetu svoje najobľúbenejšie hračky: Fotografie, ktoré vás naozaj donútia sa v sekunde zamyslieť…

Projekt Dollar Street vytvorila Anna Rosling Rönnlundová, aby ukázala, ako žijú rodiny s rôznou úrovňou príjmov. V rámci tohto projektu tím fotografov precestoval rôzne časti sveta a vyfotografoval 264 domov. Všímali si finančnú situáciu i životné podmienky jednotlivých rodín a úplne sa ponorili do života obyčajných ľudí.

„Ľudia v iných kultúrach sú často zobrazovaní ako desiví a exotickí. To sa musí zmeniť. Chceme ukázať, ako ľudia skutočne žijú. A k tomu najlepšie pomáha fotografia. Dollar Street vám umožní navštíviť rôzne domy po celom svete bez toho, aby ste museli cestovať.“

Anna si čoskoro všimla, že existuje jasná súvislosť medzi úrovňou príjmu a druhom hračiek, s ktorými sa deti hrajú. Stačí sa pozrieť na detské hračky, aby ste pochopili rozdiel medzi bohatými a chudobnými lepšie ako z akejkoľvek štatistiky.

Nemáte niekedy pocit, že sa občas naháňame za úplnými zbytočnosťami? Máme všetko, čo si len vieme predstaviť. Pozrite sa na dnešné deti, alebo si spomeňte na vlastné detstvo… A potom si pozrite fotografie z tých najchudobnejších krajín sveta, kde žijú ľudia na tej najostrejšej hrane chudoby.

V dome v Burkinabe, kde rodina žije s príjmom 29$ mesačne na dospelého, je obľúbenou hračkou stará pneumatika.

Burundi. Príjem: 29 $ / mesiac za dospelú osobu, obľúbená hračka: sušená kukurica.

Zimbabwe. Príjem: 34$/mesiac za dospelú osobu,  obľúbenou hračkou podomácky vyrobená lopta.

Haiti. Príjem: 39 $ / mesiac za dospelú osobu, obľúbená hračka: auto z plastovej fľaše.

Zimbabwe. Príjem: 41$/mesiac za dospelú osobu, obľúbená hračka: autíčko.

Burkina Faso. Príjem: 45 $ / mesiac za dospelú osobu. Obľúbená hračka: stará bábika.

Pozrite sa s akými hračkami sa ešte deti pochválili v nasledujúcej fotogalérií:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!