Chlapček sa narodil 10 dní po termíne: Keď ho však zbadali lekári, jeho VEĽKOSŤ a VÁHA ich doslova prekvapila!

Žena menom Sarah Dinesová bola privezená na pôrodnú sálu k akútnemu cisárskemu rezu 10 dní po plánovanom termíne pôrodu.

Keď sa jej syn Monty narodil, lekári neverili vlastným očiam.

Sarah rozprávala o svojom mimoriadnom príbehu pri príležitosti prvých narodenín svojho syna. Spomínala na deň, keď sa narodil. Chlapček sa narodil s váhou celých 5,2 kg.

Lekári u tehotnej Sarah Dines sa domnievali, že dieťa bude vážiť asi 3,6 kg. To sa však veľmi mýlili. Vzhľadom na dobré výsledky ultrazvukových vyšetrení si žena naplánovala pôrod doma. Chcela rodiť do vody a dúfala, že tento spôsob bolesť aspoň trochu zmierni. Po termíne pôrodu však začala konzultácia s lekárom o vykonaní cisárskeho rezu.

„Ráno mi praskla voda. Večer som začala rodiť. Bolesť silnela tak, že bolo ťažké chytiť dych a nakoniec som musela do nemocnice. Predtým sme vybavili všetko papierovanie, čo sa ukázalo ako žiaduce, pretože som nakoniec musela podstúpiť akútny cisársky rez,“ povedala Sarah.

Tridsaťpäťročná žena porodila zdravého chlapca, ale jeho veľkosť všetkých ohromila.

Bábätko vážilo 5,2 kg a bolo veľké asi ako trojmesačné bábätko. Na percentilovom grafe mal chlapec skóre 99,9 pre výšku a 99,6 pre váhu. „Keď sa narodil, bol taký veľký, že vyzeral až smiešne. Keď ho doktor vytiahol, všetci sa smiali a ja som najskôr nevedela prečo. Jeden zo zdravotníkov povedal, že je pripravený do nastúpiť školy. Uterák, do ktorého syna zabalili, bol malý,“ spomínala matka v rovnakom rozhovore.

Po pôrode sa ukázalo, že prakticky všetko oblečenie, ktoré si mamička vopred kúpila, je prerastenému Montymu malé.

Sestra musela zájsť do obchodu kúpiť plienky, pretože veľkosť pripravených plienok chlapčekovi vôbec nesedela. Chlapček má dnes 1 rok a nosí oblečenie pre 2-až 3-ročné detičky! Veríme, že z neho vyrastie naozaj urastený mladík!

Zdroj Foto: the_diary_of_sarah_dines/Instagram 

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane!