Jej synček sa narodil úplne slepý, kvôli veľmi ťažkému pôrodu: Mamička sa tak rozhodla založiť organizáciu na pomoc rodičom nevidiacich detí!

Mamička Alison Clougherty mala bezproblémové tehotenstvo. Bohužiaľ pôrod bol komplikovaný a jej synček Finn, ktorého porodila v roku 2017 oslepol na obe oči. Preto sa rozhodla založiť neziskovú organizáciu, ktorá pomáha nevidiacim deťom.

 „Pár hodín pred prepustením z nemocnice, jej lekári oznámili, že Finn má za okom menšie množstvo krvi, najskôr z náročného pôrodu. Malo sa to vstrebať samo, len sme museli chodiť na kontroly k oftalmológovi, na kontroly“ popísala matka.

Bohužiaľ krv za okom nezmizla a chlapčeka poslali na ďalšie vyšetrenie. Nakoniec sa ukázalo, že je slepý na obidve oči. Narodil sa s obojstranným oddelením sietnice. V nádeji na zlepšenie podstúpil operáciu, ktorá nepomohla. „Lekári mi povedali, že deti, ako je Finn, sú väčšinou celý život návštevníkmi špecializovaných oddelení. Vlastne mi naznačovali, že zo života mať nič nebude,“ dodala Alison.

Mamička sa ale nevzdala a začala hľadať odborníkov sama, pretože chcela svojmu synovi dopriať šťastný život. „Naozaj je málo ľudí, ktorí vedia so slepými zaobchádzať. Nakoniec sme ale našli niekoho, kto nám povedal, čo ďalej,“ doplnila.

To ju tiež doviedlo k rozhodnutiu založiť neziskovú organizáciu, ktorá má za úlohu pomáhať rodinám s nevidiacimi deťmi. Naučila sa Braillovo písmo a je odhodlaná pomôcť nielen svojmu synovi, ale aj ostatným deťom a bezmocným rodičom.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Zdroj: seeingthingsinadifferentway.com