Lekári jej odporúčali ísť na potrat, pretože jej dieťa sa malo narodiť s Downovým syndrómom: TOTO však dnes všetkým odkazuje!

Mať dieťa je jednou z najúžasnejších vecí, akú môže žena zažiť. Bohužiaľ, keď lekári nastávajúcej mamičke povedia o možnom postihnutí dieťaťa, začne každá žena premýšľať o tom, či to zvládne.

Niektoré rozhodnutia končia potratom. Veronika  však túto skutočnosť prijala ako výzvu a rozhodla sa svojmu dieťaťu zariadiť ten najlepší život.

Veronika je žena, ktorá pôvodom pochádza z Ruska a práve sa pripravovala na svoj druhý pôrod. Na konci 21. týždňa jej však lekári oznámili, že jej dieťa bude mať pravdepodobne Downov syndróm. Spoločne s tým ju vydesili rôznymi diagnózami, ako je napríklad srdcové ochorenie, opuchy nosa a úst alebo skrátené nosné kostičky. Lekári nastávajúcej mamičke radili, aby išla radšej na potrat.

Rodičia boli ale presvedčení si dieťa nechať bez ohľadu na to, ako veľmi choré bude.

Chceli bábätku dopriať čo najlepšie domov. Keď sa jej malá dcérka narodila, bola jej potvrdená srdcová chyba. Už v mesiaci a pol podstúpilo dievčatko operáciu srdiečka, a už po týždni na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo všetko v poriadku.

O rok neskôr napísala Veronika na sociálnu sieť príbeh, v ktorom hovorila o živote s dieťaťom, ktoré má Downov syndróm.

„Keď sa na vás také bábätko usmeje, ide z neho neskutočná láska a radosť. Je to skutočne úžasný pocit. Niektorí ľudia z nášho okolia mali strach z nášho rozhodnutia si bábätko nechať, ale akonáhle moju dcérku spoznali, ihneď zmenili názor a ospravedlňovali sa nám.“

„Je niečo ako kúzelná kniha, každý deň, akonáhle otvorí oči, sa v našom živote otvára úplne nová kapitola. Naša dcérka nám naplnila život mágiou a zázraky. Som na ňu neskutočne pyšná a ani si neviete predstaviť, ako veľmi ju milujem.“

Pokiaľ sa aj vám narodilo dieťa s Downovým syndrómom, pamätajte predovšetkým na to, že je to človek ako každý iný. Neporodili ste dieťa s postihnutím, ale predovšetkým svoje vlastné bábätko, ktoré vás potrebuje. Tieto deti majú svoj vlastný rytmus, takže ich nemôžete porovnávať so zdravými jedincami. Radšej sa sústreďte na to, čo vaše bábätko už dokázalo.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!