Mladá žena pozvala bezdomovca na obed: Keď dojedli, do ruky jej podal malý papierik, po prečítaní ktorého stratila slová…

Casey Fisherová  bola zrovna v reštaurácii Dunkin Donut, keď si pred jej vchodom všimla bezdomovca Ten prosil okoloidúcich ľudí o peniaze. Sem tam mu niekto niečo hodil, väčšina ľudí sa ale odvrátila.

Muž bez domova vstúpil do reštaurácie, začal prepočítavať svoje mince.

Ako si žena všimla, nemohol dať dohromady viac, než jeden dolár. Rozhodla sa, že toho bezdomovca osloví a ponúkne mu pomocnú ruku. Pozvala ho na obed a vyzvala ho, aby si ho zjedol s ňou pri jednom stole. Dozvedela sa, že človek bez domova sa volá Chris a na ulicu sa dostal kvôli svojej drogovej závislosti. Kvôli drogám sa stal človekom, ktorého on sám nenávidí.

Tento muž mal naozaj nepekný osud. Bol ovplyvnený smrťou svojej matky, ktorá ho dostala na šikmú plochu. Dal sa na drogy, aby aspoň trochu utíšil svoju bolesť. To ho dostalo až do života, aký vedie dnes. Aj keď by si prial stať sa mužom, v akého jeho matka dúfala, že sa stane, dvere už sa mu uzavreli.

Casey si s Chrisom rozprávala celú hodinu. Dvaja cudzí ľudia spoločne zdieľali obed a obom bolo veľmi príjemne. Potom sa ale žena zodvihla, že už bohužiaľ musí ísť, pretože má iné povinnosti. Bezdomovec  mu povedal, nech chvíľku počká a niečo načmáral na kúsok papierika. Ten potom zložil a dal ho žene do ruky. Potom rýchlo odišiel.

Casey si zvedavo rozbalila papierik a prečítala si na ňom: „Dnes som sa chcel zabiť. Neurobím to. Ďakujem ti…!

A  aj takáto maličkosť môže zachrániť ľudský život. Toto stretnutie zmenilo život nielen mužovi bez domova, ale aj žene, ktorá mu podala pomocnú ruku…

Zdieľajte tento príbeh! Snažme sa byť lepšími ľuďmi, nikdy predsa neviete komu môžete maličkosťou zachrániť život!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.