Nevidiaci muž zažil veľmi otrasný zážitok: Na prechádzke so svojím slepeckým psíčkom pred nich niekto hodil petardu…

Hrozné správanie niektorých ľudí naozaj nepozná hraníc. Nech je tento príbeh varovaním, aby sa niečo podobné už nezopakovalo. Pozorne si ho prečítajte a varujte tých, ktorí hádžu petardy „len tak“, aby to nerobili.

Zlú skúsenosť zažil Martin Močnik z Domžale zo Slovinska. Na prechádzke so svojim psíkom pred nich niekto hodil petardu.

Svoju skúsenosť zdieľal nevidiaci muž aj na Facebooku:

Drahí moji priatelia!

Dnes som naozaj naštvaný. Prečo? Kvôli petardám!!! Prečo? Nie je žiadnym tajomstvom, že som slepý (Na jedno oko vidím len na 2% ). Nie je žiadnou novinkou, že mám štvornohého asistenta. Biba je vycvičená, aby prežila všetky rušivé elementy. Vedie ma vždy a všade bezpečne.

Biba úspešne vykonáva svoju prácu slepeckého psa už viac ako 8 rokov. Dúfam, že ešte mnoho ďalších rokov aj bude.

Ale to, čo sa nám dnes stalo, presahuje všetky hranice ľudstva.

S Bibou som bol na prechádzke v lese. Môj psík je označený všetkými značkami (červené kríže, nápis sprievodca, slepecký pes a iné). Biba ma už takmer rutinne vedie všetkými známymi chodníčkami, ktoré spolu na prechádzkach absolvujeme.

Potom sa z ničoho nič nájde hlupák, blázon, inak to povedať neviem, ktorý pred Bibou NASCHVÁL hodí PETARDU.

Je jasné, že sme sa obaja s Bibou strašne zľakli a báli sa.

Čo mi povedal ten idiot, debil, ktorý ju hodil?

„Len som chcel vedieť, ako bude váš pes reagovať.“

HALOOOO!

Keby som ho mohol chytiť pred útekom, alebo ho identifikovať ako vyzerá, urobil by som to a verím, že dnes by bol v rukách polície, ale nemôžem.  Len sa pýtam, ako môže niekoho napadnúť „skúšať“ psa, ktorý má o 400% lepší sluch ako človek, ako bude počuť a ​​ako bude reagovať na petardu?!

Tento príspevok s vami zdieľam iba preto, aby sa s vašou pomocou a zdieľaním dostal k dotyčnému, a aby si ho prečítal. Dúfam, že si vstúpi do svedomia a už nikdy nič podobné neurobí… Zdieľajte to!

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!