Poštár prinesie list tejto 94-ročnej babičke: Ona však neotvára a a z jej bytu začuje zúfalý plač: Okamžite sa rozhodne vykopnúť jej dvere!

Josh Hefta je poštár v Severnej Dakote (USA). Pretože doručuje každý deň do rovnakých domov, veľmi dobre vie, kto v ktorom dome býva.

Jednou z klientov, ktorú dobre poznal, bola 94-ročná Alice Paschke. Josh bol pre starú dámu obrovskou pomocou, pretože jej listy doniesol vždy ku jej dverám.

Jedného dňa, si Josh svojim všimol, že niečo nie je v poriadku, keď dorazil k Alice.

Vždy keď Josh prišiel ku jej dverám aby jej podal listy, mu babička otvorila dvere a trochu sa porozprávali. Pretože žila sama, bola zvyčajne šťastná, keď k nej niekto prišiel. Alice príležitostne ponúkla Joshovi niečo na pitie alebo zahryznutie. Medzi nimi dvoma bolo akési priateľské puto. V poslednej dobe bolo však pre Alice ťažšie chodiť a pohybovať sa. Nastal čas, keď sa už nemohla dostať von z domu. Preto jej aj poštár nosil listy priamo k dverám a nie do schránky do vchodu.

Pri jednej z návštev zaklopal Josh na dvere, ako vždy. Nikto však neprišiel k dverám. Mal trochu obavy, pretože Alice bola vždy doma. Kde by to mohla byť? Zaklopal. Nakoniec počul tichý hlas, ktorý kričal o pomoc.

Josh vedel, že musí konať rýchlo. Dvere boli zamknuté, a tak sa rozhodol ich vykopnúť. Keď vošiel, našiel Alice na podlahe.

Vysvetlila, že deň predtým spadla a nebola schopná vstať. Ležala tam viac ako 20 hodín. Vedela, že jej jedinou nádejou bude Josh, ktorý jej vždy zaklope na dvere. Stará babička tam ležala a čakala na svojho hrdinu.  „Budem si to pamätať do konca života, zachránil mi život,“ povedala Alice.

Obetavý poštár získal ocenenie poštára – najvyššie ocenenie, aké môže poštár získať. Jeho meno bude na stene hrdinov pri poštovej službe vo Washingtone. Alice sa medzičasom presťahovala do opatrovateľského domu. Josh už nie je jej poštár. To im však nezabránilo v tom, aby sa vídavali.

Josh je skutočný hrdina, svet by potreboval viac ľudí ako je on!

Podeľte sa so svojimi priateľmi na Facebooku o tento krásny skutok nezištného a pozoruhodného muža!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!