Starček podišiel k túlavým mačkám s IGELITKOU: Keď okoloidúci ľudia zistili dôvod, veľmi ich to hneď dojalo!

Willie Ortiz je 81-ročný zberač papiera, ktorý kŕmi túlavé mačky už 27 rokov bez toho, aby vynechal jediný deň.  V súčasnosti kŕmi 16 kolónií túlavých a divých mačiek, spolu 68 mačiek. Každú noc, 365 dní v roku a za posledných 27 rokov nevynechal ani jednu noc.

To, čo robí tento muž z Connecticutu, tomu jeho okolie dlhú dobu nemohlo uveriť… Dokonca mnoho ľudí krútilo hlavou nad jeho rozhodnutím.

To, čím sa rozhodol zaoberať na svojom dôchodku mu ako hovorí, prinieslo zmysel života.

Dnes 81-ročný Willie Oritz sa o túlavé mačky začal starať už pred viac ako 27 rokmi a je to pre neho práca na plný úväzok. Denne obchádza 16 rôznych miest, kde sa mačky zdržujú  a v súčasnej dobe pravidelne kŕmi a stará sa až o 68 mačiek. Hoci sa zdá, že táto záslužná činnosť je prakticky bez nákladov, musí sa Willie celkom oháňať, aby pre mačičky zaistil všetku potrebnú stravu vrátane veterinárskych prehliadok a štandardných očkovaní. Z tohto dôvodu sa tiež musel často venovať ďalším zárobkovým činnostiam. Brigádne vypomáhal na rôznych miestach, ako spracovanie zberných surovín či zbieranie vykupovaného recyklovateľného odpadu.

Willie mačky nielen kŕmi, ale ich aj v prípade potreby vozí k veterinárovi, čím vlastne obmedzuje šírenie rôznych chorôb. A to nielen medzi túlavými ale aj domácimi zvieratami, ktoré sa môžu preniesť aj na človeka.

Kathleen Schlentzová, ktorá býva v jeho susedstve, sa mu rozhodla pomôcť a založila zbierku, do ktorej môže prispieť každý, kto by chcel Willieho snahu podporiť.

Nie všetci z jeho okolia však majú pre jeho záslužnú prácu pochopenie. Našťastie sa ale našli aj takí, ktorí to vedia oceniť!

Starostlivosť, ktorú mačkám venuje, je udivujúca, a nie je dôkazom ničoho iného než obrovskej lásky k zvieratám. Snaží sa vytvárať s túlavými mačkami aspoň minimálne kontaktný vzťah, aby sa nebáli, keď za nimi príde. Na každej zvlášť mu záleží, a aj napriek obrovskému bremenu, ktoré táto starostlivosť vyžaduje, si je istý, že sa bude o mačičky starať, kým mu to zdravie a telesná sila dovolí.

Krásny príbeh, však? Ak súhlasíte, zdieľajte jeho dobré skutky so svojimi priateľmi!

Prečítajte si tiež:

Zdroj: blog.catclub.com.br

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.