Staručká žena oslávila 105 narodeniny: Jej recept na dlhovekosť je vyhýbať sa mužom!

Magickú hranicu 100 rokov sa podarilo prekonať žene Brende Osborne, ktorá sa pri príležitosti svojich 105. narodenín zverila s tajným receptom na dlhovekosť.

Celý život pracovala ako zdravotná sestra a posledných niekoľko rokov trávi spokojne v domove dôchodcov. Tu sa o ňu dobre starajú a rodina ju pravidelne navštevuje.

Brenda sa narodila v anglickom Nottinghame v roku 1913. Zažila tak obe svetové vojny a celý život pracovala ako zdravotná sestra. Za 33 rokov trvajúcu kariéru mala iba deň voľna, za čo má schované aj ocenenie. Jej prvá práca bola vo Vicoria Hospital, kde pomáhala ošetrovať vojakov bojujúcich pri Dunkerku.

Čo skutočne milovala, to bolo kempovanie v karavane. Dokonca strávila pol roka bývaním v autokempe, keď mala úctyhodných 93 rokov.

Aj to je jedna z vecí, ktorej prikladá svoju dlhovekosť. Pobyt na čerstvom vzduchu, ktorého mala po celý život skutočne veľa, je podľa nej veľmi dôležitým prvkom pre zdravie a udržanie si pozitívnej mysle.

V rodnom dome žila s dvoma sestrami a synovcom, kým nezomreli. Ona sama sa potom presunula do opatrovateľského domu až v 104 rokoch, dovtedy sa o seba dokázala postarať sama. Je si však istá, že by nebola tam, kde je, pokiaľ by mala manžela.

Vyhýbanie sa mužom je podľa nej najlepší recept na dlhovekosť.

Jej praneter sa údajne vôbec nečuduje, že sa jej teta dožila takého vysokého a úctyhodného veku. Vraj bola vždy veľmi samostatná, svojrázna a nezávislá. Pokiaľ sa teda chcete dožiť rovnako požehnaného veku, mali by ste sa vyhýbať mužom, pretože to nestojí za tie problémy, chodiť na čerstvý vzduch a byť pracovití. To je jej tajomstvo.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!