Tento 80-ročný deduško predával drevo, aby mohol zaplatiť lieky pre svoju chorú, milovanú manželku…

Jessica Pittmanová stretla Kennetha (80) už rok predtým, keď predával aj s manželkou drevo. Keď ho uvidela znova, stál sám na okraji cesty a jeho príbeh zlomil Jessice srdce. Jeho žena Helen totiž podľahla zákernej rakovine a on zostal na všetko sám. 

Jessica sa rozhodla zverejniť jeho fotografie a napísala na Facebook príspevok, v ktorom vyzvala miestnych, aby ho podporili a kúpili si od neho drevo.

„Aj minulý rok predával drevo, aj spolu s jeho manželkou Helen. Robil to, aby mohol zaplatiť manželke návštevy u lekára a účty. Tento rok už zostal sám. Povedal mi, že Helen pred niekoľkými týždňami prehrala boj s rakovinou a on stále musí platiť účty u doktorov,“ napísala.

Starček vraj kýva a máva na každé auto, ktoré ide okolo a snaží sa predať balíček dreva za pár drobných.

Kennethova dcéra Becky komentovala jej krok slovami:

„Môj otec iba dúfa, že si ľudia nemyslia, že žobre o peniaze. Chce si na ne poctivo zarobiť sám a nič nechce zadarmo.  Vždy to bol ťažko pracujúci človek. Povedala som mu, že ľudí inšpiruje.  Žiaľ svoje celoživotné úspory minul, aby mojej mame zabezpečil lekársku starostlivosť, no nepomohlo to.“ 

Jessicin príspevok na Facebooku zdieľalo niekoľko desiatok tisíc ľudí a mužov príbeh sa dostal aj na stránky charity GoFundMe, kde mu už mnoho ľudí prispelo na lekárske účty.

Tento muž je inšpiráciou pre všetkých. Zdieľajte, ak súhlasíte!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!