Tento úbohý, týraný psík sa ľudí bál až tak, že sa im nedokázal už vôbec pozrieť do očí: Až pokým nespoznal, čo je to láska…

Sučka menom Clementine nikdy nepoznala ľudskú lásku. Bála sa pozrieť ľuďom do očí a začala sa triasť, keď sa k nej niekto priblížil.

Vychudnutý a hladný psík nepoznal, čo je to teplo domova a na ulici žil takmer celý život. A čo je najhoršie, na sebe mal viditeľné známky týrania…

Keď ju našli záchranári, bola na tom veľmi zle. Okamžite ju previezli do miestneho útulku, kde sa jej snažili pomôcť.

Pre nedostatok miesta však mala byť utratená, avšak jedna zo zamestnankýň sa však rozhodla zverejniť jej obrázok na Facebooku s prosbou o adoptívnu rodinu. Keď sa dievča menom Chelsea dozvedelo o úbohej sučke, okamžite vedela, že jej musí pomôcť.
Keď sa prvýkrát stretla s Clementine, bolo jasné, že nikdy nepoznala ľudskú lásku. Stále sa otáčala a bála sa pozrieť sa jej do očí a začala sa triasť, keď sa k nej priblížila. Ale Chelsea bola pripravená dať tomuto dievčaťu veľa lásky a vzala si ju domov.

Pre Clementine boli prvé dni v novom domove veľmi stresujúce. Dôverovala však iným psom, a tak sa rýchlo skamarátila s ďalšími štvornohými miláčikmi v rodine – dvoma psami.

Pri nich bola oveľa pokojnejšia.

Po niekoľkých návštevách veterinára a mesiacoch liečenia infekcií a alergií sa Clementine konečne cítila lepšie a prestala sa triasť.

A po siedmich mesiacoch sa zmenila na nepoznanie!
Dnes je šťastná, pretože vedľa nej sú milujúci ľudia a verní priatelia, ktorí ju podporujú.
A to všetko vďaka milému dievčaťu, ktoré jej dalo nový život!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň.