Viac ako 80 rokov spolu: Manželia sa podelili o svoje rady pre láskyplný vzťah!

Manželia Williamsovi nedávno oslávili 83. výročie ich svadby a teraz radia ostatným, ako si udržať trvalý vzťah plný úprimnej lásky.

Na svete existujú páry, ktoré sú skvelým príkladom toho, že láska na celý života skutočne existuje.

Veľa ľudí tvrdí, že vzťahy sú komplikované preto, lebo je komplikovaná doba. Je síce pravda, že dnešná doba je úplne iná ako doba, v ktorej žili naši rodičia a starí rodičia. To však ešte neznamená, že sa na ňu môžeme vyhovárať vždy, keď máme vo vzťahoch problémy.

Spoznajte krásny príbeh manželov Williamsových, ktorí nedávno oslávili 82. výročie svadby, a teraz radia, ako si udržať trvalý vzťah.

Celý milostný príbeh sa začal v roku 1939, keď sa manželia Willie a DW Williamsovi stretli a hneď na prvý pohľad sa zamilovali. Po dvoch rokoch začínal ich vzťah naberať na láske a tak sa rozhodli, že sa vezmú. Pamätajú si však, že zažili vojny, prežili protestné hnutie proti rasovej segregácii a diskriminácii a veľkú hospodársku krízu v Spojených štátoch.

Keď o nich hovorila ich vnučka, povedala, že ich manželstvo považuje za inšpiráciu.

Manželia veria, že kľúčom k šťastnému manželstvu je komunikácia. „Nikdy sa nehádame, to je základ. Ak si nerozumieme, jednoducho sa o tom slušne porozprávame,“ dodal DW s tým, že je tiež dôležité, aby boli manželia na seba dobrí. „Vďaka pozorovaniu svojich starých rodičov som pochopila, že na udržanie dobrého manželstva je potrebné pracovať ako tím. V tom sú pre mňa inšpiráciou. Je to o komunikácii, láske a spolupráci. Sú si navzájom najlepšími priateľmi,“ povedala ich vnučka.

Udržať si manželský vzťah samozrejme vyžaduje aj veľa práce. Aby muž so ženou zostali k sebe rovnako náklonní, ako tomu bolo v deň čo sa spoznali, je potrebné dodržiavať niekoľko kľúčových zásad. Medzi tie najdôležitejšie patria:
  • Vždy je dôležité, aby ste boli k svojmu milovanému úprimní. Hoci povedať pravdu nemusí byť vždy ľahké, pre trvalý vzťah je to nevyhnutné.
  • Rovnako ako dôvera je dôležitá vo vzťahu komunikácie. Transparentnosť v tom, čo hovoríte, ukazuje druhej osobe, že jej dôverujete. Nemali by ste tiež zabúdať na vzájomné počúvanie.
  • Každý z vás by mal byť pre toho druhého človekom, ktorému môžete povedať úplne všetko. Nikto nie je odsudzovaný za to, aký je – všetko by ste mali vo vzťahu prijať.
  •  Každodenný pozitívny prístup pomáha párom dlhodobo prosperovať.
  • Pokiaľ budete svojho partnera obdivovať, iste mu zdvihnete sebavedomie a on v tom bude pokračovať.
  • Je veľmi dôležité, aby ste vo vzťahu rešpektovali svoj vlastný priestor a urobili si na seba čas.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!