Choré dieťa malo len jediné posledné želanie: Tento cudzí muž mu ho splnil a chlapček potom zomrel v jeho náručí…

Eric Schmitt-Matzen vyzerá ako skutočný Santa Claus. Vyše 180 cm vysoký, 140 kg vážiaci a pôsobivý biely plno-fúz, ktorý si sám vypestoval.

Navyše absolvoval profesionálne školenie na „Ježiška“, má červený kostým na mieru a narodil sa 6. decembra – na Mikuláša! To všetko pre zdieľanie radosti duchu Vianoc. Situácia, o ktorej nedávno hovoril v rozhovore, je horko-sladká.

„Plakal som celú cestu domov. Myslel som si, že k profesii Santa Clausa  sa už nikdy nevrátim.” Povedal Eric.

Ten deň mu zavolali z miestnej nemocnice. Sestra povedala, že umierajúci chlapec v jej oddelení mal pred smrťou jedno prianie – stretnúť sa so Santa Clausom.

O 15 minút neskôr už bol Eric v nemocnici. Stretol chlapcovu rodinu a jeho matka mu dala hračku, ktorú kúpila svojmu synovi na Vianoce.
Chcela, aby to chlapcovi dal Santa Claus.

Chlapcova rodina bola požiadaná, aby opustila miestnosť, pokiaľ neudrží emócie na uzde. Smútok blízkych mohol chlapcovi pokaziť posledné chvíľky. „Dal som mu darček. Bol taký slabý, že to sotva dokázal rozbaliť. Keď videl, čo je vo vnútri, široko sa usmial a ľahol si späť na posteľ.”

Chlapec bol šťastný, objal Santu a po chvíli sa len spýtal: „Santa, môžeš mi pomôcť?“Objal som ho a než som mohol čokoľvek odpovedať, cítil som, ako z jeho oslabeného tela vyteká život.“ Choré dieťa zomrelo v náručí Santa Clausa. Jeho mama stála celý čas za dverami. Keď videla, že jej syn zomrel, vbehla do izby a začala silno nariekať.

Eric Schmitt-Matzen strávil štyri roky v armáde a videl veľa vecí.

Cestou domov ale nevedel zastaviť plač. S prezliekaním sa za Santa Clausa chcel skoncovať. V nemocnici ale pochopil, akú radosť dokáže deťom rozdávať.

Rodina si uvedomila, čo sa stalo, a okamžite sa ponáhľala do miestnosti. Vložil som chlapca do náručia jeho matky a odišiel tak rýchlo, ako to len šlo.