S dievčatkom sa lúčili už všetci lekári a sestričky: Darovaním orgánov však zachránila iné životy a žije v ďalších troch ľuďoch…

Smrť akéhokoľvek človeka je skutočnou tragédiou. Pokiaľ vám však zomrie niekto blízky, je to oveľa bolestivejšie a trpkejšie. Najhoršia situácia však je, ak vidí rodič umierať svoje vytúžené dieťatko.

V rovnakej situácii sa ocitol pár, ktorý musel pochovať svoju malú dvojročnú dcérku. Pred pohrebom však museli urobiť jedno obrovské rozhodnutie.

Coralynn mala presne 21 mesiacov, kedy jej lekári diagnostikovali ťažkú ​​chorobu, spôsobenú vírusom parainfluenzy. Aj keď dievčatko statočne bojovali celých 5 dní, nakoniec svoj boj prehralo a lekári rodičom oznámili, že ich dcérka je klinicky mŕtva. Po hodinách útrap, plaču a žiaľu sa však rozhodli podpísať zmluvu o darcovstve orgánov. Táto zmluva bola príčinou, kvôli ktorej sa zachránili 3 ľudské životy.

Darované orgány boli srdce, obličky a pečeň. Avšak pred tým, než boli orgány odobraté z jej telíčka,  ju prišla odprevadiť a poďakovať takmer celá nemocnica. Jej rozlúčka je zachytená na videu a bola zdieľaná na internete.

Utrápená matka malého dievčatka odkázala: „Či už je to vaša matka, váš brat alebo dieťa, máte šancu, aby aj po ich smrti mohli ďalej žiť v niekom inom a zachrániť život… “

Meagan a Paul – rodičia dúfajú, že príbeh ich dcéry povzbudí ostatných, aby zvážili, či sa stať darcom orgánov. „Naša dcéra bola pre nás absolútny svet. Bolo to také šťastné dievčatko, ktoré sa vždy usmievalo — jej smiech bol nákazlivý. Cora je naša malá super-hrdinka a veríme, že sa stala inšpiráciou pre milióny ľudí a tiež pomáha zvyšovať povedomie o darcovstve orgánov na celom svete. Milujeme ju a chýba nám každý deň a vždy bude, ale ako som povedala, žije ďalej v troch ľuďoch, ktorých zachránila,“ povedala Meagan.

Orgány dievčatka boli darované ročnému chlapčekovi, pečeň dievčatku a obličky 41-ročnej žene.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!