Smutnému, starému a hluchému psíkovi sa po 11 rokoch podarilo nájsť domov!

Nikdy nie je neskoro nájsť pre psa dokonalý domov. Presne to sa stalo Solovinovi, nepočujúcemu staršiemu psíkovi, ktorý po tom, čo sa celý život túlal ulicami, konečne našiel niekoho, kto ho miluje.

Solovino strávil prvé desaťročie svojho života ako pes bez domova. Ale ako bol starší, omrzelo ho túlanie sa po uliciach južnej Kalifornie a začal tráviť čas na jednej z veránd domu. Žena, ktorá tam žije, kontaktovala organizáciu na pomoc zvieratám, aby mu pomohli.

Tí ho opísali ako spoločenského psa, ktorý „nesníva o ničom inom, ako tráviť čas so svojím pánom“.

„Pes dobre vychádza s ľuďmi všetkých vekových kategórií, ale zo začiatku môže byť trochu plachý,“ píše sa v príspevku na Facebooku. Písalo sa tiež, že hoci je Solovino „starší chlap“, „stále je vo výbornej forme“.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál „The Dodo“, Solo dostal pomoc a skončil v útulku. Našťastie sa o ňom dozvedela žena menom Carol Messina a okamžite sa doňho zamilovala. „Keď som videla jeho tvár, chcela som ho milovať,“ povedala.

 „V momente, keď som ho stretla a videla som, aký je smutný, vedela som, že bude so mnou navždy, nech sa deje čokoľvek.“

Na začiatku to nebolo ľahké: keď Solo prišiel do svojho nového domova, bol veľmi plachý a vystrašený. Keďže väčšinu svojho života strávil na ulici, bol opatrný voči ľuďom. Carol si tiež uvedomila, že Solo je v horšom stave, ako si myslela. Tento starší pes bol hluchý a mal problémy so zubami.

Našťastie si tento vystrašený dôchodca časom zvykol na nový život v skutočnom domove. Hoci má stále zdravotné problémy, Carol je odhodlaná dať tomuto sladkému psovi život, ktorý si zaslúži.

„Ľudia okolo nás hovoria, že je to úplne iný pes,“ povedala. „Celé mesiace sa neusmieval a ledva otváral ústa, aj keď dýchal. Teraz sa usmieva a pôsobí odvážne medzi ľuďmi. Niekoľkokrát denne behá po trávniku.“

„Som veľmi hrdá na jeho pokrok. Adoptovať ho, bola tá najlepšia vec, akú som kedy v živote urobila. Dokonca ma inšpiroval k adopcii viacerých starších psov, ktorí potrebujú neustálu starostlivosť.“

Pre starších psov je často ťažké nájsť domov, najmä pre tých, ktorí sú zdravotne postihnutí a majú zdravotné problémy. Našťastie, majiteľka Sola ho miluje takého, aký je.

Zdieľajte tento vzrušujúci príbeh s ostatnými!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!