Vravia tomu skutočný a veľký zázrak: Chlapec so špeciálnymi potrebami po 8. rokoch na invalidnom vozíku spravil prvé kroky!

Niektorí hovoria, že zázraky sa nedejú. Avšak vzhľadom na to, že jeden tínedžer so špeciálnymi potrebami začal chodiť po ôsmich rokoch na invalidnom vozíku, možno v ne začnete veriť aj vy!

Daniel Stein je majiteľom posilňovne s názvom „Special Strong“. Športový klub je určený pre ľudí so špeciálnymi potrebami, ako sú ľudia s autizmom, Downovým syndrómom a detskou mozgovou obrnou.

V roku 2019 ho oslovila žena menom Mandy, aby pomohol jej 17-ročnému synovi Brandonovi Nealovi, ktorý bol posledných osem rokov pripútaný na invalidný vozík.

Brandon sa celý život potýkal s vývojovými problémami. Narodil sa s podváhou, žltačkou a oneskoreným vývojom. Mal problémy so zrakom, ktoré si vyžiadali päť operácií oka a mnohé z jeho zdravotných problémov súviseli s génovou mutáciou.

Lekári neskôr Brandonovi diagnostikovali skoliózu a dislokáciu bedrového kĺbu, a odporučili mu nápravnú operáciu. Odhadovalo sa, že chlapec bude schopný chodiť do šiestich mesiacov od operácie.

Brandon však ostal pripútaný na invalidný vozík. Keďže nemohol chodiť, bol čoraz viac rozrušený a depresívny.

Tento stav trval celých osem rokov a negatívne ovplyvnil jeho pocit vlastnej hodnoty. Ako povedal Brandon, bránilo mu to aj v tom získať si priateľku.

Brandonovi rodičia mu plánovali kúpiť nový invalidný vozík, no Brandon mal iné plány: bol odhodlaný začať znova chodiť!

Brandonovi rodičia sa dozvedeli o posilňovni Special Strong a rozhodli sa to vyskúšať. Daniel začal spolupracovať s Brandonom, aby opäť nabral silu a začal chodiť.

Nebol to jednoduchý proces, pretože Brandon sa obával mnohých nových cvičení. Ale Daniel ho neustále nabádal, aby prekonal všetky pochybnosti a strach.

„Možno vyzeral slabo, ale uisťujem vás, že je rovnako odvážny ako ktokoľvek, kto kedy čelil zúrivému nepriateľovi alebo, čo je horšie, svojim vlastným démonom,“ napísal Daniel.

Podľa špeciálneho programu športových aktivít mladík postupne prestal používať invalidný vozík a začal chodiť s chodítkom a palicami.

Počas piateho stretnutia sa Brandonovi podarilo nemožné! Kroky začal robiť sám bez chodítka! Daniel ho pozoroval a povzbudzoval. Prvýkrát po ôsmich rokoch mohol chodiť sám!

Sledujte video:

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku!

Šírte svetom krásne a pozitívne správy!