Žena uvidela tohto umierajúceho bezdomovca ako objíma svojho milovaného psíka: Ten jej vtedy povedal svoje posledné želanie…

Žena menom Jenine uvidela na ulici staršieho bezdomovca, ktorý sedel vonku v zime a vo svojom lone držal šteniatko…

Okamžite sa rozhodla konať!

Bolo jej jasné, že sa snaží šteňa zahriať a vyzeral veľmi pokorne, pomyslela si.

Bolo to tesne pred Vianocami a chcela urobiť niečo, aby mu pomohla.

Pozvala ho na večeru a muž bol veľmi zdvorilý a pozvanie prijal, ale predovšetkým si vážil, že sa ku nemu niekto konečne choval ako ku ľudskej bytosti.

Dali sa do reči a bezdomovec sa rozrozprával o svojom živote. Bol bez domova, po operácií srdca, ktorá mu spôsobila také komplikácie, že dlhé týždne ležal v kóme. Predtým ako prišiel o bývanie a stal sa bezdomovcom, živil sa ako gitarista a mal dielňu.
Lekári mu bohužiaľ museli vykonať tracheostómiu, (chirurgický výkon alebo stav po operácii, pri ktorom priedušnica umelo vyúsťuje na koži, teda na povrchu tela. Robí sa kvôli zaisteniu priechodnosti dýchacích ciest), do hrdla mu zaviedli trubicu, aby mohol dýchať. Ako sám hovorí, nie je ľahké byť bezdomovcom, keď ste bez hlasu…

Herbert tiež rozprával o psíkovi, ktorého držal v náručí, zachránil ho, keď malo 3 mesiace a on videl, ako ho jeho bývalí majiteľ udrel baterkou.

Herbert o šteniatko bojoval, a nedovolil aby mu muž ubližoval… Od tej doby sú neoddeliteľní. „Je to môj celý svet,“ povedal Herbert. Je to môj najlepší priateľ, chráni ma. „

Nedávno sa dozvedel, že má len posledných pár týždňov života, pretože sa jeho rakovina rýchlo rozširuje.

Jeho posledné želanie bolo, aby sa niekto postaral o psíka, pretože on už  môcť nebude…

Jenin-Laceti teda odišla a založila zbierku a požiadala o pomoc, aby získala peniaze ako pre Herberta, tak pre psa, aby mohli tráviť posledný čas spoločne.
Okrem peňazí pre Herberta sa čoskoro našla aj vhodná rodina pre psíka; rodina s deťmi a inými zvieratami s veľkou záhradou, kde má psík kráľovský výbeh.

Nádherný a inšpiratívny príbeh, súhlasíte? Zdieľajte ho s priateľmi na Facebooku!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň.