Zviazali mu nohy a vyhodili ho“len-tak“ na staré smetisko: Vďaka dobrým ľuďom dnes žije nádherný život!

Na svete je príliš veľa smutných príbehov. Kvôli tomu musíme vyzdvihnúť čo najviac z nich, ktoré majú aj šťastný koniec. V tomto príbehu je naším hrdinom pes, ktorý bol odhodený na smetisko so zviazanými labkami.

Našimi hrdinami sú však dobrí ľudia z Animal Aid United, ktorí našli a zachránili úbohé šteniatko.

Keď šteniatko našli, naskytol sa im srdcervúci pohľad na ochrnutého psa, ktorému fungovali iba predné nohy. Snažil sa pohybovať tam a späť, ale bez nádeje, pretože mal zviazané zadné nohy.

Záchranári v prvom momente nevedeli, či sa tak zaplietol do drôtov sám, alebo za týmto otrasným činom stál človek.

Nebol však čas na rozmýšľanie, okamžite ho zachránili a odviezli k veterinárovi. Tam zistili, že nebohý pes má ťažké poranenie chrbtice.

V tejto organizácii však žiadny pes nezostane bez pomoci, a tak začali s liečebnou terapiou. Trvalo to takmer mesiac, no pes im začal pomaly dôverovať a ich úsilie sa vyplatilo.

Zo dňa na deň boli viditeľné zlepšenia a po piatich mesiacoch, bol psík s menom Comfy,  opäť schopný chodiť!

Stačí sa pozrieť na jeho úsmev, vďačnosť je viditeľná aj na jeho očiach! Nezabudnite sa podeliť o láskavosť týchto ľudí, ďakujeme za záchranu tohto úbohého stvorenia!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.