Keď sa prebudila z kómy, zistila, že jej priateľ, s ktorým bola dlhé roky, ju opustil… „Bola to zrada.“

Keď sa v živote stane niečo zlé, zvyčajne očakávame, že nás najbližší podporia a budú pri nás. Takéto nešťastia však často pomôžu otvoriť oči a uvedomiť si, ktorí ľudia sú skutoční priatelia a ktorí nie.

To sa stalo 25-ročnej Brie Duvalovej, ktorá po tragickej nehode upadla do kómy. Keď sa zobudila, očakávala, že jej priateľ, s ktorým mala 4-ročný vzťah bude pri jej nemocničnom lôžku.

Žiaľ, ukázalo sa, že jej priateľ je úplne nedôveryhodný človek a po nehode zmizol rýchlejšie, než si ktokoľvek dokázal predstaviť.

Pre mnohých je desivá už len predstava, že jedného dňa môžu oni alebo ich blízki skončiť v nemocnici. A hoci existuje veľa rád, ktoré možno dodržiavať, aby ste ochránili svoje zdravie aj zdravie ostatných, niekedy sa okolnosti môžu ukázať ako nepredvídateľné.

Presne to sa stalo 25-ročnej Brie Duvalovej. Dievča sa so svojím priateľom presťahovalo z Austrálie do Kanady. Raz večer, po stretnutí s priateľmi, kráčali blízko staveniska, kde na jednej strane chodníka bola veľká diera.

Bola tma a Brie do nej nešťastnou náhodou spadla. Záchranka odviezla dievča do nemocnice. Tam sa ukázalo, že utrpela ťažký otras mozgu a mala niekoľko zlomených kostí.

Upadla do kómy a všetci jej priatelia a rodina sa o ňu veľmi báli. Mladá žena nedokázala ani sama dýchať, preto potrebovala špeciálny respirátor. Lekári uviedli, že jej šance na prežitie nie sú príliš vysoké – iba 10 %.

Riziko, že sa Brie nikdy nezobudí, bolo veľmi vysoké, a tak lekári rodine vopred povedali, že sa nakoniec budú musieť rozhodnúť, či ju ponechajú na podpore života alebo nie.

Rodina sa rozhodla dať dievčaťu čas, aby jej dala šancu. Iba tri týždne po tom, čo Brie previezli do nemocnice, lekári začali vidieť zlepšenie.

Všetky zdravotné ukazovatele naznačovali, že Brie chcela žiť. Chcela sa vrátiť k tým, ktorých veľmi milovala.

Rodina bola nesmierne šťastná, rovnako ako jej priatelia, ktorí každú chvíľu trávili čas pri jej posteli a sledovali jej zotavovanie.

Štyri týždne po nehode otvorila oči.

Keď sa Brie zobudila, všimla si, že jedna pre ňu veľmi dôležitá osoba ju neprišla navštíviť. Rodina a priatelia netajili, že jej chlapec ju v nemocnici nikdy nenavštívil. Napokon sa ukázalo, že už žije s niekým iným. Len čo Brie zapla telefón, videla správu:

„Mám novú priateľku a teraz so mnou žije ona, skončili sme,“ povedala Brie. „Odkedy som prišla do nemocnice, nepočula som o ňom. Ani neviem, prečo sa ma rozhodol opustiť.“

Dievča sa snažilo svojho priateľa kontaktovať, no nakoniec zistilo, že to nebude možné, pretože si ju zablokoval na všetkých sociálnych sieťach. Rovnako aj jeho nová priateľka.

Takáto zrada nepochybne Brie hlboko ranila. Ona sa však nevzdala. Po piatich mesiacoch ju prepustili z nemocnice. Brie momentálne žije so svojou rodinou v Austrálii a na zákerného bývalého priateľa si už ani nespomenie.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!