Odišli do dôchodku a žijú na výletných lodiach, pretože je to lacnejšie, ako platiť pôžičku za dom!

V súčasnej ekonomickej situácii vo svete nie je odchod do dôchodku taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Jeden pár však prišiel so šikovným riešením, ktoré by vás možno nenapadlo…

Angelyn a Richard Burk zo Seattlu vo Washingtone tvoria pár už niekoľko desaťročí. Keď sa rozhodli odísť do dôchodku, uvedomili si, že výletná plavba ich bude stáť len 43 dolárov na deň, čo vychádza na približne 15 696 dolárov ročne. Môžu si dovoliť minúť 89 až 100 USD na deň a niekedy dokonca zvýšia svoj rozpočet na 135 USD.

„Tento rok sme si zarezervovali 86 dní plavby a priemerná celková cena za deň pre nás oboch je 89 dolárov,“ povedala Angelyn v rozhovore. “ Táto suma zahŕňa izbu, stravu, zábavu, dopravu, prepitné, prístavné poplatky a dane. To zodpovedá našim dôchodkovým limitom“, vysvetlila.

Pár si prvýkrát rezervoval plavbu v roku 1992, kedy sa vybrali na dovolenku. Neskôr sa pre nich stalo bežným, že raz alebo dvakrát do roka podnikli plavbu loďou.

V roku 2021 manželia začali uvažovať o dôchodku.

Spočítali si to a dospeli k záveru, že po zvyšok svojho života by mohli len plachtiť! Po predaji svojho domu a nahromadení úspor si uvedomili, že môžu chodiť na plavby po zvyšok svojho života!

Doteraz navštívili Singapur, Taliansko, Kanadu, Island, Bahamy a ďalšie krajiny. Z času na čas navštívia to isté miesto znova!

„Celý život šetríme a investujeme. Pochopili sme, že materiálne veci nás neuspokojujú, sú to zážitky,“ vysvetlil Angelin.

Zdieľajte ich príbeh, aby ste takto povzbudili priateľov a rodinu k odchodu do dôchodku!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!