Ruská lekárka radí: SOS pomoc čo robiť, keď vypijete príliš veľa alkoholu!

Na prichádzajúce sviatky, či oslavy Nového roka, nech už budú prebiehať akokoľvek, by sme sa mali riadne pripraviť. Následky včerajšieho hýrenia nám môžu pokaziť celý nasledujúci deň.

Bolesť hlavy, nevoľnosť, celková slabosť a ďalšie príznaky často sprevádza krušná rana po divokej noci.

Ako opici predísť, či ju aspoň zmierniť, nám prezradí lekárka a zakladateľka ruskej štátnej kliniky Origitea Mariyat Mukhinová.

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť opici, je prestať piť alkohol, ale to, ako vieme, nie je vždy možné. Ranná opica je ochranná reakcia tela na zvyškové produkty pri spracovaní alkoholu, menovite etylalkohol (etanol), ktorý je základom všetkých alkoholických nápojov. Aby sa zabránilo negatívnym vplyvom, je nutné sa včas pripraviť.

Acidóza, teda prekyslenie organizmu je hlavným vinníkom opice. Sucho v ústach a opuchy sú známkou dehydratácie a zhoršenia krvného obehu (zvýšenie krvného tlaku). Je tiež ovplyvnený nervový systém, preto výrazné svetlo alebo hlasné zvuky spôsobujú bolesť hlavy a nevoľnosť.

Ako zabrániť opici? Nemiešať!

To je zlatým pravidlom, ak chcete ráno vstať s viac-menej sviežou hlavou. Najhorším variantom sú potom miešané drinky a koktaily. Napriek tomu, že nás zvádzajú svojou farebnosťou a zaujímavými chuťami, obsahujú okrem viacerých druhov alkoholu aj umelé farbivá a prísady pre zvýraznenie chutí.

Dostatok čistej vody

Alkohol zvyšuje vylučovanie vody z tela a to vedie k rýchlej dehydratácii. Nezabúdajte preto popíjať vodu počas celého večera.

Jód

Niekoľko dní pred požitím tvrdého alkoholu odborníci odporúčajú jesť potraviny obsahujúce jód, napríklad morské riasy, ryby a ďalšie plody mora. Tieto potraviny aktivujú produkciu hormónov štítnej žľazy, čo zlepšuje spracovanie alkoholu v tele.

Vitamín B6

Niekoľko hodín pred požitím alkoholu stojí za to užívať vitamín B6, ktorý pomáha naštartovať enzymatickú aktivitu pečene, ktorá je zodpovedná za spracovanie alkoholických nápojov.

Dobre sa najesť

Dostatok jedla (odporúčajú sa aj mastnejšie pokrmy a mliečne výrobky) môže pomôcť vytvoriť ochrannú bariéru slizníc.

Lieky na opicu

  • Nesteroidné protizápalové lieky (tabletky brufenového typu) sa užívajú bežne na bolesti hlavy. Riedia krv a zmierňujú bolesť, ale pamätajte, že tieto lieky sú „prevlek“, nie liečba. Zmierňujú symptóm, ale nie príčinu.
  • Antioxidanty pomáhajú vylúčiť z tela toxíny a naštartujú celkovú detoxikáciu organizmu.
  • Vitamíny sú pre telo nevyhnutné a pretože alkohol odstraňuje dôležité prvky, ako je draslík, horčík a glukóza, je potrebné tieto straty kompenzovať.
  • Med zlepšuje metabolický proces a obsahuje mnoho vitamínov, preto pomáha pri otrave.
  • Kefír pomôže zlepšiť tráviaci systém a bielkoviny a enzýmy očistí telo od látok vzniknutých po rozpade alkoholu.

Posledný tip: Čaj Pu-Erh a bylinná tinktúra

 

Čaj Pu-erh pomáha vyrovnať sa s vypitým alkoholom. Z čínskej medicíny môžete vyskúšať aj bylinnú tinktúru Opitý majster, ktorá rieši následky kocoviny, odvádza vlhkú horúčosť zo stredu tela a tým navracia organizmus do normálu. Postačí užiť počet kvapiek podľa počtu kilogramov telesnej váhy rozdelenej do dvoch denných dávok.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:

Mladá žena prehrala boj s rakovinou: Deň pred smrťou napísala list na rozlúčku. Jej slová sa vám vryjú do pamäti…

Susedka vďaka svojej všímavosti zachránila početnú rodinu pred požiarom!